O lekach z internetu

O lekach z internetuW internecie można dzisiaj kupić praktycznie każdą rzecz. Do artykułów sprzedawanych w sieci dołączyły również leki.

Są one sprzedawane zarówno w sposób sprzeczny z prawem jak i legalnie. Jak wygląda sprzedaż leków w obu tych punktów widzenia?

Sprzedaż leków niezgodna z prawem

Leki na sprzedaż wystawia wiele osób prywatnych. Oferują one nie tylko leki bez recepty, ale także te wydawane z przepisu lekarza. Taka sprzedaż jest nielegalna. Nie ma znaczenie czy do sprzedaży oferowane są leki sprowadzone z zagranicy, czy też te kupione w polskiej aptece na receptę. Żadnego z nich nie można legalnie sprzedawać w sieci. Nie powinna nas kusić niska cena tych leków. Z uwagi na nieznane pochodzenie tych leków, mogą nam bardzo poważnie zaszkodzić.

Sprzedaż leków zgodnie z prawem

W Polsce sprzedaż leków przez internet mogą prowadzić tylko internetowe apteki. Taka apteka najczęściej jest apteką stacjonarną, która dodatkowo stworzyła platformę e-sklepu. Nadzór nad aptekami stacjonarnymi powierzony została Inspektoratowi Farmaceutycznemu. Internetowe apteki zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne nie mogą sprzedawać leków na receptę. W niektórych z nich można złożyć zamówienie na takie recepty. Przy składaniu zamówienia nie jest ona potrzebna. Ale zamówiony lek można odebrać w aptece stacjonarnej, a w tej na pewno lek nie zostanie wydany, gdy zgłosimy się po niego nie mając ważnej recepty. Korzystając z usług apteki internetowej mamy pewność, że lek na pewno został dopuszczony do sprzedaży, że nie jest on przeterminowany. Apteki internetowe nie mogą prowadzić swojej działalności wyłącznie w sieci, muszą mieć także oparcie w aptece stacjonarnej. Stąd też mamy pewność, że były one przechowywane w odpowiednich warunkach. Właściciele aptek, które sprzedają leki także w formie wysyłkowej bardzo dokładnie opisują każdy lek, który znajduje się w ich ofercie. Osoba, która chce dany lek kupić może zapoznać się z jego składem, skutkami ubocznymi, które może wywołać oraz ze sposobem dawkowania.

Przeczytaj również:

Informacje o

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>