Jak działa stylista online
Moda

Jak działa stylista online

Jak działa stylista onlineFunkcjonowanie stylistów online jest dosyć porostowe w swoim założeniu. W większości przypadków jest to oprogramowanie tworzone przy czynnym udziale ekspertów z zakresu stylizacji. Styliści pomagający tworzyć takie oprogramowanie muszą oczywiście cechować się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.

Korzystanie z takiego oprogramowania jest zwykle też w pełni darmowe, można bez większych problemów znaleźć specjalne strony internetowe na których tego rodzaju programy funkcjonują, mogą być to w pełni osobne i niezależne aplikacje, które koncentrować będą mogły się na ogólnych poradach stylistycznych, jak też i zintegrowane oprogramowania funkcjonujące w ramach sklepów internetowych.

Większa użyteczność

Jak działa stylista onlineW tym drugim przypadku użyteczność wirtualnych stylistów jest zdecydowanie wyższa bowiem klienci mogą uzyskać nie ocenioną pomoc podczas zakupów, w postaci na przykład podpowiedzi różnych elementów garderoby, które można zakupić w danym sklepie czy też porady odnośnie już wybranych przez klientów ubrań w danym sklepie, jest to więc jak widać wyjątkowo użyteczna pomoc, aby jednak wirtualny stylista mógł podpowiadać dobrze, potrzebuje on także jak najbardziej informacji o samym użytkowniku. Dane te pozyskać może na kilka sposobów, wiele z takich informacji o sobie klienci, czy głównie klientki internetowych sklepów odzieżowych podają już przy rejestracji w sklepie, bardzo pomaga to później w wykorzystywaniu podpowiedzi w danym sklepie internetowym, poza tym dane takie podawane mogą być także w momencie tworzenia swojego wirtualnego modelu, co także robi się z myślą o działających w sklepach internetowych wirtualnych przymierzalniach ubrań.

Podawanie informacji w serii pytań

Jak działa stylista onlineInnym sposobem funkcjonowania takich aplikacji jest oczywiście podawanie informacji o sobie w serii specjalnie przygotowanych pytań, co może mieć formę quizu, po uzyskaniu takich odpowiedzi wirtualny stylista także dosyć skutecznie podpowiada w co się ubrać oraz jak się ubrać aby wyglądać korzystnie. Dzięki takiemu oprogramowaniu w sklepie internetowym znaleźć można zdecydowanie szybciej ciekawe ubrania, niekiedy także i takie, które w normalnych warunkach można byłby przeoczyć. W tradycyjnym sklepie korzystanie z takiej pomocy nie jest dla każdego dostępne, oczywiście w tych najdroższych i najbardziej prestiżowych sklepach internetowych klienci mogą liczyć na możliwość skorzystania z osobistych asystentów, jednak aby robić zakupy w takim sklepie należy dysponować nie małą kwotą pieniędzy, tak więc jak widać może być to dla klientów sporym ograniczeniem.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz