Kremy na dzień i kremy na noc
Kosmetyki

Kremy na dzień i kremy na noc

W przypadku kremów nawilżających i regeneracyjnych do stosowania na dzień i w wersjach do stosowania w nocy narosło wiele kontrowersyjnych twierdzeń. Przede wszystkim podważa się sam fakt sensowności istnienia różnych kremów na dzień i na noc. Koronnym argumentem jest tutaj to, że kremy te w zasadzie nie różnią się jakoś istotnie od siebie i przywoływany jest przykład melisy do zaparzania rano i wieczorem. Oba rodzaje tych ziół różniły się od siebie tylko opakowaniem. Jak to jest naprawdę w przypadku kremów regeneracyjnych?

Rano czy wieczorem?

Nasz wybór tak naprawdę ogranicza się do tego, czy nasz krem regeneracyjny chcemy nakładać na twarz rano czy wieczorem. Nie jest to kwestia jedynie wygody, ponieważ w prezentowanych kremach pojawia się inna równowaga pomiędzy składnikami. W efekcie tego krem na dzień jest kremem przeznaczonym przede wszystkim dla osób z cerą normalną. Kremy na noc z kolei mogą być wykorzystywane przez osoby ze skórą delikatną. Różnica ta spowodowana jest faktowi, że substancje aktywnie zwalczające wolne rodniki i filtrujące promieniowanie UV, które równocześnie będą dbały o regenerację skóry, mogą być dość mocno agresywne. W przypadku skóry normalnej jest to bez znaczenia, ale cera delikatna mogłaby zostać podrażniona. Dlatego osoby z delikatną cerą będą nakładały krem regeneracyjny na noc i pozwolą mu spokojnie pracować, a reszta osób wykorzysta go w charakterze dodatkowej bariery broniącej twarz przed stresem oksydacyjnym oraz zanieczyszczeniami.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz