Skuteczny sposób na AZS u niemowląt
Kosmetyki

Skuteczny sposób na AZS u niemowląt

 Skuteczny sposób na AZS u niemowlątAZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to problem, który często dotyczy niemowląt i małych dzieci. Dolegliwość ta jest uciążliwa zarówno dla malucha, jak i jego rodziców czy opiekunów.

Jak dotąd nie określono konkretnego działania w przypadku dzieci z AZS, oczywisty jest jednak fakt, iż dolegliwość ta wymaga odpowiednich zabiegów ochronno-pielęgnacyjnych.

Objawy AZS u niemowląt

AZS u niemowląt to problem, który pojawia się bardzo często. Główne objawy choroby to nieprzyjemny świąd i pieczenie, czego efektem jest rozdrapywanie skóry. Dolegliwości tej nie należy lekceważyć, gdyż może stać się ona przyczyną poważniejszych problemów, z zakażeniem skóry włącznie.

Ogólnie rzecz ujmując, AZS to reakcja alergiczna na określone czynniki, w tym klasyczne kosmetyki dla niemowląt, sierść zwierząt, kurz, roztocza, a także niektóre produkty spożywcze.

Najczęstsze objawy AZS

Najczęściej spotykane objawy AZS to pieczenie, świąd i łuszcząca się skóra. Przyczyny powstawania AZS u niemowląt nie są do końca znane, wiadomo, że mają one podłoże genetyczne i często mijają wraz z wiekiem.

Niepodważalny jest jednak fakt, że dolegliwość ta wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, przede wszystkim systematycznego natłuszczania skóry oraz unikania kontaktu z alergenami.

Nie od dziś wiadomo, że skóra atopowa jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego też stosowanie klasycznych mydełek czy nawet płynów do mycia niemowląt jest w przypadku AZS wykluczone. Konieczne staje się używanie hypoalergicznych, delikatnych emolientów, które nie tylko oczyszczają delikatną skórę, ale także optymalnie ją natłuszczają i chronią przed ewentualnymi podrażnieniami. Więcej na ich temat na tej stronie: link. Są to bezzapachowe, pozbawione barwników i sztucznych konserwantów kosmetyki apteczne – bezpieczne i skuteczne jednocześnie. Przez Polpharmę oferowane są one pod marką Eloderm – www.eloderm.pl.

Warto pamiętać, że AZS u dzieci najczęściej powoduje podrażnienie i zaczerwienie skóry, konieczne jest więc zwrócenie uwagi na dziecięca garderobę – optymalnym rozwiązaniem jest luźna, bawełniana odzież.

W fazie progresji, gdy zmiany skórne są szczególnie uciążliwe, konieczna staje się także farmakoterapia.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz