zdrowie

O astmie oskrzelowej u dzieci

Astma oskrzelowa to choroba przewlekła. Choruje na nią coraz więcej osób, w tym również dzieci.

Jak objawia się astma oskrzelowa u dzieci?

Objawy astma oskrzelowa u dzieci są bardzo różne, zależą od tego, w jakim wieku jest dziecko. Na astmę u niemowlęcia mogą wskazywać między innymi takie objawy jak: katar, sapka, łzawiące oczy. Bardzo często astma rozpoznawana jest także u dzieci, które chorują na atopowe zapalenie skóry. Ta współtowarzysząca AZS astma pojawia się najczęściej u dzieci przed ukończeniem przez nie 1. roku życia. U starszych dzieci objawem astmy oskrzelowej są: pojawiające się po wysiłku duszności, świszczący oddech, napady suchego, a więc nieproduktywnego kaszlu.

Przyczyny astmy oskrzelowej

Bardzo częstą przyczyną astmy jest alergia. Przyczyny choroby mogą być też zupełnie inne, warto jednak pamiętać, że nawet w takiej sytuacji kontakt dziecka z alergenem może wywołać lub nasilić atak choroby.  Bardzo często chorują na astmę dzieci, których matki w czasie ciąży paliły papierosy. Zdarza się, że dziecko dziedziczy skłonność do astmy. Należy jednak bardzo wyraźnie podkreślić, że nie jest to choroba dziedziczna. Skłonność oznacza, że dzieci mogą, ale nie muszą odziedziczyć po jednym lub obojgu rodzicach geny, które odpowiadają za wystąpienie choroby.

Leczenie astmy oskrzelowej u dzieci

Oczywiście dzieci chore na astmę muszą przyjmować leki zapisane przez specjalistę. W łagodzeniu objawów astmy u dzieci stosowane są leki wziewne. To leki, które są bezpieczne, ale przede wszystkim bardzo skuteczne. Konieczne jest również ograniczenie kontaktu dziecka z alergenami. W leczeniu astmy u dzieci zalecany jest również pobyt w sanatorium. W przypadku astmy mającej podłoże alergiczne wskazana jest przynosząca niezwykle dobre efekty kuracja odczulająca.

Astma to choroba, której nie można wyleczyć. Nowoczesne metody leczenia astmy sprawiają, że można z nią żyć normalnie. W przypadku dzieci chorych na astmę wskazany jest nawet umiarkowany, mało intensywny wysiłek fizyczny.

Przeczytaj też:

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz