Kosmetyki

Co robić, gdy wypadają nam włosy?

Zdrowemu człowiekowi wypada maksymalnie 100 włosów dziennie. Jeżeli na grzebieniu czy szczotce jest ich więcej, trzeba szukać przyczyny. Nadmierne wypadanie włosów to nie choroba, ale sygnał, że w organizmie dzieje się coś złego.

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z przyczyn wypadania włosów są niedobory pewnych składników: witamin (głównie witaminy H oraz witamin z grupy B) oraz składników mineralnych (krzemu, siarki, cynku, żelaza). Gdy w diecie składników tych brakuje stale, włosy zaczynają wypadać. Wypadanie włosów może mieć także inne przyczyny. Bardzo częstą przyczyną wypadania włosów jest stres. Duży wysiłek emocjonalny sprawia, że organizm zużywa większą ilość witamin i składników mineralnych. Stąd pojawia się ich niedobór. W takiej sytuacji warto rozważyć suplementację witamin i mikroelementów. Przyczyną wypadania włosów mogą być również zaburzenia hormonalne: niedoczynność tarczycy albo niedobór estrogenów u kobiet, które niedawno urodziły dziecko. W pierwszym przypadku konieczne jest przede wszystkim leczenie podstawowej dolegliwości. W drugim przypadku, włosy odrosną, gdy po kilku miesiącach poziom estrogenów wróci do normy. Oczywiście przyjmowanie suplementów diety na pewno nie zaszkodzi.

Składniki, których warto szukać w preparatach na włosy

W preparatach na włosy może znajdować się wyciąg ze skrzypu polnego, który jest bogatym źródłem krzemu. Coraz częściej w aptekach i drogeriach pojawiają się suplementy, w których skrzyp polny zastąpiony został wyciągiem z bambusa; on również zawiera dużą ilość krzemu. W suplementach na włosy znajdziemy również cynk oraz selen. Wiele z nich zawiera także siarkę, która jest budulcem dla kreatyny. Nowoczesne preparaty na włosy zawierają w swoim składzie także biotynę.

Maksymalny okres stosowania preparatów na włosy to 3 miesiące. W tym czasie ich kondycja powinna ulec poprawie; jeśli tak się nie stanie, koniecznie trzeba odwiedzić lekarza, aby znaleźć przyczynę wypadania włosów. Tylko wtedy ich wypadanie uda się zastopować.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz