Kosmetyki

Nie musisz wyłysieć!

Gdy po przeciągnięciu dłonią po włosach w ręce pozostaje ich trzy lub więcej, to znak, że warto pomyśleć o kuracji, która je wzmocni.

Jakie mogą być przyczyny łysienia?

Przyczyną łysienia mogą być zmiany hormonalne, zła dieta, stres, palenie papierosów, leki, niektóre choroby. Skłonność do łysienia może też być dziedziczna. W jaki sposób, poza leczeniem podstawowej dolegliwości i zmianą trybu życia, można proces wypadania włosów, a w konsekwencji łysienia, zatrzymać?

Odżywki do włosów

Panowie, którzy zaczynają nadmiernie tracić włosy, mogą stosować odżywki. Powinny one zawierać witaminy A, B6 i E, proteiny, cynk oraz keratynę. W preparatach na wzmocnienie włosów warto szukać także komórek placentów. Jest to wyciąg z łożyska zwierzęcego. W preparatach na wzmocnienie włosów powinna znajdować się także cystyna. Aminokwas ten dostarcza siarki, która jest niezbędna do budowy włosa. Kuracja wzmacniająca włosy powinna trwać minimum trzy miesiące. Koszt miesięcznej kuracji tymi preparatami to około dwieście złotych.

Tabletki

W leczeniu łysienia bardzo często lekarze zalecają zażywanie tabletek, które blokują przekształcanie testosteronu w sprzyjający łysieniu hormon DHT. Leki te są dostępne na receptę. Mogą zawierać finasteryd albo minoxidil. Podobnie, jak w przypadku stosowania odżywek do smarowania, tabletki zażywa się przynajmniej trzy miesiące. Koszt miesięczny terapii jest taki sam jak w przypadku stosowania odżywek.

Jeśli włosy nadal wypadają

Porost włosów może przyspieszyć zabieg mezoterapii. To zabieg wykonywany w klinikach medycyny estetycznej oraz w niektórych salonach kosmetycznych; polega on na tym, że do mieszków włosowych przy pomocy cieniutkich igieł wstrzykiwane są odpowiednio dobrane leki. Zazwyczaj u jednego pacjenta trzeba wykonać od czterech do sześciu zabiegów. Jeden kosztuje – w zależności od tego, gdzie jest wykonywany – sto, sto pięćdziesiąt złotych.

Przyczyn męskiego łysienia jest kilka. Zmieniają tryb życia lub lecząc podstawową dolegliwość, w wielu wypadkach łysienie można zatrzymać.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz