zdrowie

Co zrobić, aby mieć mocne paznokcie?

Podstawą pięknego manikiuru są zadbane płytki. Na takich paznokciach każdy lakier będzie wyglądał świetnie. Jak dbać o paznokcie, aby były gładkie, lśniące i mocne?

Odżywki na paznokcie

Najczęściej panie skarżą się na łamliwość i kruchość paznokci. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odżywki, które wzmocnią płytki. Odżywki aplikujemy codziennie lub co drugi dzień. Po tygodniu zmywamy je używając zmywacza, który nie zawiera acetonu. Po miesiącu stosowania odżywek kondycja paznokci powinna ulec radykalnej poprawie; powinny stać się mocne i odporne na uszkodzenia. Tajemnica sukcesu po zastosowaniu odżywek tkwi w ich składzie. Zawierają one nie tylko witaminy A, E i F, ale także kompleksy wapnia, magnez i żelazo. Składniki zawarte w odżywce po aplikacji przenikają w głąb płytki paznokciowej, dlatego staje się ona mocna i elastyczna.

Tabletki na paznokcie

Kruchość i łamliwość paznokci to często sygnał niedoboru witamin i składników mineralnych. Paznokcie potrzebują więc wsparcia nie tylko w postaci odżywek. Trzeba dostarczyć im brakujących składników odżywczych od wewnątrz. W tabletkach albo kapsułkach na paznokcie zawarte są nie tylko witaminy A, E, F, ale także cynk, krzem i selen. Bardzo często wzbogaca się je również wyciągami ze skrzypu polnego i pokrzywy. Uwaga! Skutkiem ubocznym preparatów z pokrzywą może być zwiększona częstotliwość wizyt w toalecie. Pokrzywa działa moczopędnie. Suplementy na paznokcie poprawią również kondycję włosów i skóry. Podczas kuracji suplementami diety nie można zapomnieć o tym, że głównym źródłem witamin i minerałów powinna być urozmaicona dieta. Składniki odżywcze, które są niezbędne do utrzymania paznokci w dobrej kondycji znajdziemy w: chudym mięsie, mleku i jego przetworach, tłustych rybach, warzywach, owocach, nasionach i pestkach.

Słaba płytka paznokciowa to często skutek błędów w żywieniu i niewłaściwej pielęgnacji. Można przywrócić im dobrą kondycję stosując suplementy diety, ale podstawą powinna być racjonalna, urozmaicona dieta.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz