zdrowie

Nieznane właściwości witaminy P

Witamina P jest niezbędna do odpowiedniego przyswajania witaminy C. Dlaczego jeszcze jest ważna, i do czego może doprowadzić jej niedobór – sprawdź!Zaliczana do grupy witamin B, i określana symbolami B3 lub PP, witamina P jest produkowana przez nasz organizm. Ze względu na jej wagę warto zadbać o odpowiedni poziom tej witaminy także poprzez dodatkowe źródła, takie jak: owoce cytrusowe, morele, wiśnie, jeżyny, aronia, czarny bez, czarna porzeczka, kapary, szczaw, gryka i papryka. A dlaczego właściwie jest ważna?

Poznaj jej właściwości.

Witamina P – właściwości: Wpływa na odpowiednie wchłanianie i przyswajanie witaminy C
Ma działanie przeciwgrzybiczne i przeciwalergiczne Ma korzystny wpływ na poprawne funkcjonowanie mózgu i dobry stan psychiczny człowieka Uczestniczy w procesie rozkładu węglowodanów i kwasów tłuszczowych Reguluje poziom cukru we krwi Korzystnie wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu dobrego cholesterolu Uczestniczy w procesach krwiotwórczych


Wzmacnia ścianki naczyń włosowatych i reguluje ciśnienie krwi

Zapobieganie chorobom serca Poprawia stan skóry Sprzyja likwidacji wolnych rodników Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych Korzystanie wpływa na sen. Wzmacnia układ odpornościowy, Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. Nadmiar witaminy P wydalany jest z organizmu w naturalny sposób, dlatego też jej przedawkowanie jest właściwie niemożliwe. Zupełnie inaczej niż jej niedobór. Niedobór witaminy P przede wszystkim objawia się poprzez zmiany skórne, którym może towarzyszyć swędzenie oraz wymioty i biegunka. Osoby z chorobą wrzodową i cukrzycą mogą z powodu niedoboru tej witaminy cierpieć na zaostrzenie się wymienionych chorób. Innym objawem niedoboru witaminy P jest także mniejsza tolerancja na zimno. Inne konsekwencje niedobory witaminy P to m.in. kruchość naczyń włosowatych przejawiająca się np. poprzez siniaki, a także: problem z bezsennością, bóle głowy, problemy z pamięcią, czy zwiększona wrażliwość na światło słoneczne.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz