Jak zaplanować idealne zaręczyny?
zdrowie

Batony proteinowe – dla kogo są przeznaczone?

Chyba nie ma w Polsce człowieka, który nigdy nie zjadł żadnego batona. Najczęściej jednak są one słodką przekąską, która urozmaica przerwę w pracy, albo film.

Stanowią słodkie przewinienie, które od czasu do czasu popełniamy. Istnieją jednak o wiele zdrowsze ich wersje, a także wersje specjalistyczne, które zapewniają dostarczenie organizmowi odpowiedniej porcji białka i witamin. Taką funkcję pełnią batony proteinowe, których zadaniem jest zaspokojenie głodu, dodanie energii do treningu, jak również – a może przede wszystkim – pomoc w tworzeniu większej, silniejszej tkanki mięśniowej. Co warto wiedzieć na ich temat?Gdzie można je znaleźć i dla kogo są konkretnie przeznaczone?

 Dlaczego batony proteinowe?

                Proteiny to inaczej białka. Jest to podstawowy budulec każdego organizmu i trzeci pod względem ważności składnik w naszej diecie. Nie da się rozbudować tkanki mięśniowej bez dostarczania do swojego ciała odpowiedniej porcji pełnowartościowych białek – a o to, żeby były one dobrej jakości dba producent, który wypuszcza batony na rynek.

Więc – dla kogo?

                Nie da się ukryć, że batony proteinowe są przeznaczone głównie dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Tych, które chcą schudnąć i ćwiczą, żeby ładnie wyrzeźbić swoja sylwetkę, jak również tych, którzy trenują żeby ją utrzymać, albo poprawić swoją formę. W batonach proteinowych znajdziemy pełnowartościowe białka, ale także wiele innych dodatków. Dzięki temu czujemy się nasyceni. Warto więc zabierać takie batony ze sobą na trening, albo na wycieczkę – na przykład rowerową. Można je nosić do pracy jako przekąskę dla budujących formę, albo zajadać się nimi w domu – oczywiście, w stosownych, zdrowych ilościach.

                Najbardziej będą z nich zadowolone osoby, które dużo ćwiczą i które stosowały kiedyś różne, białkowe mieszanki, ale w formie batonów wszystko jest praktyczniejsze, gotowe, prostsze do przechowywania i nie trzeba tego specjalnie, samodzielnie przygotowywać. Takie batony proteinowe można zakupić w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych – na przykład na ebakalland.pl. Trzeba tylko pamiętać by wybierać te najwyższej jakości, które są bezpieczne i będą dobrze spełniały swoją rolę.

Więcej na

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz