Czy zdrowe batony rzeczywiście istnieją?
Informacje i porady

Czy zdrowe batony rzeczywiście istnieją?

Tak osoby odchudzające się, jak i te, które kochają sport i aktywność fizyczną, nieustannie poszukują zdrowych przekąsek. Charakterystyczne jest dla nich jednak to, że stawiają przed takimi przekąskami spore wymagania. Powinny one nie tylko eliminować uczucie głodu, ale również dostarczać organizmowi wartościowych składników. Nie mogą być też przesadnie kaloryczne. Okazuje się, że istnieje szczególny rodzaj batonów, które są w stanie spełnić tak zdefiniowane oczekiwania

Co warto wiedzieć o batonach proteinowych?

Ich producenci zwykle promują batony proteinowe jako przykład przekąski, po którą można sięgnąć w każdej chwili. To nie ich dostępność sprawia jednak, że batony budzą coraz większe zainteresowanie. Znacznie ważniejsze wydaje się to, że posiadają one wysoką wartość energetyczną, w ich składzie znajdują się bowiem zarówno białka, jak i węglowodany.

Oczywiście, skład batonów proteinowych nie zawsze jest taki sam. Najważniejszą jego częścią okazuje się być białko, które może stanowić nawet blisko 50 procent wartości energetycznej takiej przekąski. Nie brakuje w niej jednak również cukrów prostych, tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans (co nie jest dobrą wiadomością dla osób toczących walkę z otyłością i nadwagą), a także substancji słodzących i konserwantów.

Czy to naprawdę zdrowa przekąska?

Czy zdrowe batony rzeczywiście istnieją?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy batony tego rodzaju zasługują na miano zdrowej przekąski, czy nie. Wiele zależy od tego, który produkt wybierzemy. Podczas zakupu powinno interesować nas więc:

•            jaki skład ma baton i ile jest w nim sztucznych składników,

•            jaka jest jego cena (bardzo tanie produkty przeważnie charakteryzują się niską jakością),

•            kto odpowiada za ich produkcję.

Wysokiej jakości batony proteinowe pomagają przetrwać między posiłkami, zniechęcają do podjadania słodyczy, a jednocześnie dostarczają energii, której tak nam brakuje nie tylko podczas uprawiania sportu, ale i wtedy, gdy przez cały dzień wymaga się od nas pośpiechu i koncentracji. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem.

Więcej na

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz