Bez kategorii

Najpopularniejsze kryteria podziału przecinarek

Bez względu na to, czy jesteśmy profesjonalistami, czy też amatorami, którzy kochają majsterkowanie, raz na jakiś czas stajemy przed koniecznością profesjonalnego przecięcia wykorzystywanych przez nas materiałów. Jeśli zdarza się to jedynie okazjonalnie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystać z pomocy pracownika pobliskiego marketu budowlanego. Jeśli jednak z sytuacją taką mamy do czynienia w miarę regularnie, znacznie lepszą opcją będzie, z pewnością, zaopatrzenie się w specjalne narzędzie. Jest nim przecinarka, a osoby zastanawiające się nad jej wyborem mogą spotkać się z wieloma jej typami.

Zasilanie przecinarek jako kryterium podziału

Zastanawiając się nad tym, którą przecinarkę wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować sposób jej zasilania. Najczęściej mamy do czynienia z przecinarkami ręcznymi, w sprzedaży dostępne są jednak także bardziej zaawansowane rozwiązania elektryczne. Te pierwsze czasem występują również pod obiegową nazwą gilotyny do glazury i charakteryzują się nieskomplikowaną obsługą. W pierwszej kolejności wymagają wykonania na materiale rysy z wykorzystaniem zintegrowanego z nimi noża. Gdy rysa jest już gotowa, można docisnąć narzędzie tak, aby materiał został przełamany. Niestety, choć przecinarki takie kuszą swoją przystępną ceną, sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia z płytkami o niewielkich rozmiarach.

Ich elektryczne odpowiedniki mogą wydawać się niepraktyczne, przez cały czas pracy muszą być bowiem podłączone do źródła zasilania. W zamian możemy jednak liczyć na rozwiązania o znacznie większych gabarytach, a więc takie, które poradzą sobie z grubymi płytkami i innymi kawałkami materiałów. Jeśli chcemy zwiększyć pole manewru przecinarki, zawsze możemy zdecydować się na zakup takiej, którą charakteryzuje obecność napędu spalinowego. Nie wymaga ona prądu, przed zakupem warto jednak zainteresować się tym, czy jej rozmiar będzie pozwalał na swobodny transport.

Podział przecinarek z uwagi na rodzaj tarczy

Bez względu na to, na jakie źródło zasilania się zdecydujemy, możemy wybrać zarówno model z tarczą stałą, jak i ruchomą. Pierwszy wymaga od nas manewrowania płytką w czasie cięcia, drugi zaś – operowania ostrzem.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz