Moda

Piecyk do mieszkań w bloku – jaki wybrać?

Piecyk do mieszkań w bloku – jaki wybrać?

Mieszkając w bloku często marzy się o własnych kominkach – wiele osób sądzi jednak, że nie ma realnej możliwości do ich zamontowania. Taki piecyk nie tylko miałby dawać ciepło, ale również zapewniać odpowiednie wrażenia wizualne. Nie da się ukryć, że mając go w pomieszczeniu czujemy się lepiej – jesteśmy spokojniejsi, bardziej zrelaksowani.

Widok ognia działa bowiem na ludzi kojąco, uspokajająco. W tej chwili istnieje wiele rozwiązań umożliwiających wprowadzenie podobnego widoku do mieszkania w bloku! Nie tylko szczęśliwcy, którzy posiadają własny dom mają możliwość cieszenia się własnym kominkiem! Jaki kominek wybrać do domu?

Koza – wolnostojący kominek

Tradycyjny kominek jest niewątpliwie uroczy, ale nie można go zamontować w mieszkaniu w bloku. Nie pasuje zresztą zwykle do współczesnych wnętrz – jest zbyt mało nowoczesny. Natomiast wolnostojące piece, zwane kozami, sprawdzą się idealnie w roli dodatkowego ogrzewania, które w dodatku zapewnia mieszkańcom fantastyczne, wizualne doznania.

Oczywiście, kozy nie będą w stanie samodzielnie ogrzać jakiegoś pomieszczenia. Będą jednakże stanowiły wspaniały dodatek. Ich gabaryty są dosyć niewielkie, więc mogą stanąć wszędzie. W każdej chwili można je też wymontować i zabrać ze sobą, gdy się na przykład przeprowadzamy – czym górują zdecydowanie nad wersjami tradycyjnymi kominków. Co ważne, można je montować również w bloku, choć trzeba w tym celu spełniać określone warunki prawne.

Kominki elektryczne

Istnieje całkowicie oddzielna grupa produktów, które z łatwością mogą być montowane w mieszkaniu w bloku. W wersji elektrycznej tak naprawdę nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków – wystarczy że ktoś ma chęć zakupić podobny piec. To bardzo popularne obecnie rozwiązanie. Kominek zasilany jest prądem z sieci, a elektryczne grzałki zastępują zwykłe paleniska. Widok jest jednak podobny – a przy tym nie ma prawdziwego ognia, więc nie ma obawy, że wybuchnie pożar.

Biokominek

Jeśli komuś zależy na prawdziwych płomieniach, a jednak nie chce brudzić się sadzą, popiołem czy walczyć z dymem, może zainwestować w biokominek. Zasilany jest specjalnym paliwem, ale zarówno ciepło, jak i efekty wizualne są takie, jak w tradycyjnych kominkach. Jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Wygląda przy tym bardzo nowocześnie!

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz