Dodatki

Kilka słów o wkładach kominkowych

Kilka słów o wkładach kominkowych

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby, które chciały mieć w swoim domu kominek nie miały praktycznie żadnego wyboru. Jedynym rodzajem kominków były wówczas te z otwartym paleniskiem.

Są one bardzo dekoracyjne, ale nie da się wykorzystać ich do ogrzewania innych pomieszczeń w domu. Od pewnego już czasu na rynku dostępne są wkłady kominkowe.

Zalety kominka z wkładem

Wkłady kominkowe sprawiają, że kominek jest bezpiecznym źródłem ciepła. Palenisko w kominku z zamontowanym wkładem znajduje się za szklanymi drzwiczkami. Ryzyko powstanie pożaru jest dzięki temu ograniczone do minimum. Szklane drzwiczki są bardzo szczelne, gdy będziemy wychodzić z domu, nie musimy wygaszać płonącego w kominku ognia. Wkłady kominkowe dają też możliwość regulowania ilości powietrza, które dochodzi do paleniska. Sami więc decydujemy o tym, jaką moc grzewczą w danym momencie będzie miał kominek. Redukując spalanie oszczędzamy drewno. Do plusów kominków z wkładem wypada również zaliczyć to, że mają one wysoką sprawność. Wybierając takie rozwiązanie można kominek wykorzystać do ogrzania wszystkich pomieszczeń w domu. Wymaga to jedynie wybudowania systemu kanałów rozprowadzających ogrzane powietrze.

Z jakich materiałów produkowane są wkłady kominkowe?

Wykonuje się je tylko z dwóch surowców: stali lub żeliwa. Wkłady stalowe oddają ciepło do otoczenia bardzo szybko, żeliwne akumulują ciepło bardzo dobrze, a to oznacza, że równie długo je oddają. Dodatkowym plusem wkładów wykonanych z żeliwa jest niższa cena. Wspominając o cenach wkładów kominkowych nie można zapomnieć o ty, że bardzo niska cena oznacza, że wkład jest kiepskiej jakości. Taki wkład nie jest bezpieczny w eksploatacji, do tego nie posłuży zbyt długo. Na pewno więc decydując się na kominek z wkładem nie opłaca się oszczędzać.

Kominek z wkładem kominkowym będzie pełnił nie tylko funkcję dekoracyjną. Jest bardziej sprawny od tradycyjnego kominka, jest także bardziej od niego bezpieczny. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają nowoczesnych sposobów na ogrzanie domu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz