Dodatki

Jaki wybrać kolor i rozmiar zaręczynowego pierścionka?

Jaki wybrać kolor i rozmiar zaręczynowego pierścionka?

Zaręczyny to zwyczaj bardzo mocno zakorzeniony w polskiej kulturze. Mimo zmieniającego się bardzo mocno świata nadal kultywowanym zwyczajem. Przebieg zaręczyn nie wygląda już wprawdzie dzisiaj tak jak kilkadziesiąt (lub więcej) lat temu. Zazwyczaj zaręczynom nie towarzyszą jak niegdyś rodzice, uczestniczą w nich tylko zainteresowani: dziewczyna i jej chłopak. Jedno nie uległo zmianie: znakiem zaręczyn jest pierścionek wręczany wybrance serca.

Jaki pierścionek wybrać?

To pytanie, które niejednemu mężczyźnie spędza sen z powiek. W przeszłości jedynym dopuszczalnym pierścionkiem na zaręczyny był tylko ten, który miał oczko z pereł lub brylantów. Biały kolor miał bowiem przynosić przyszłym małżonkom powodzenie i szczęście. Dzisiaj także bardzo chętnie panowie wybierają pierścionek zaręczynowy z diamentem. To właśnie te kamienie, a szczególnie te w delikatnym kolorze bieli królują wśród oczek pierścionków zaręczynowych.

Jaka oprawa pierścionka zaręczynowego z diamentem?

Wśród kamieni szlachetnych diament zajmuje miejsce wyjątkowe. Od stuleci są one najbardziej cenne i zarazem najdroższe. Tak szlachetny kamień wymaga więc wyjątkowej oprawy. Najczęściej więc diamenty są oprawiane w złoto lub platynę. Ten szlachetne metale wyjątkowo pięknie podkreślają blask diamentów. Jubilerzy chętnie oprawiają dzisiaj diamenty nie tylko w złoto w kolorze żółtym, ale także w kolorze różowym lub białym. Często łącza również złoto w różnych kolorach. Kolor oprawy pierścionka powinien nawiązywać do ulubionego koloru wybranki serca. Dobrym pomysłem jest kupno pierścionka oprawionego w białe złoto, gdyż pasuje on do każdej stylizacji. Oprawy pierścionków z diamentem mogą mieć bardzo różny styl. Najczęściej stosowanym typem oprawy jest oprawa „chaton” popularnie zwana szatonową. To najbardziej klasyczny, a więc ponadczasowy styl oprawy. Oprawa ta najpiękniej podkreśla piękna diamentu. Innym rodzajem opraw są: pełna, kanałowa i micro pave. Tą ostatnią można spotkać w pierścionkach, które wykonane zostały z dużej ilości bardzo małych diamentów.

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Po zakupy (o ile jest to możliwe) najlepiej jest wybrać się z pierścionkiem, który jest własnością narzeczonej. Zawsze też można poprosić o pomoc w wybraniu dobrego rozmiaru pierścionka jej siostrę, mamę czy przyjaciółkę.

Od bardzo wielu lat (może nawet stuleci) najczęściej wybierane są pierścionki zaręczynowe z diamentem. Nie należą one do tanich. Stąd też w sklepach pojawiły się pierścionki ze sztucznymi diamentami, czyli z cyrkoniami.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz