Kłopotliwe rozmiary pierścionków
Informacje i porady Moda

Kłopotliwe rozmiary pierścionków

Kłopotliwe rozmiary pierścionkówDla kobiet rozmiary pierścionków nie mają zwykle większych tajemnic i każda z nich doskonale wie, jaki sama ma rozmiar i jaki rozmiar mają kobiety ważne w jej życiu, czyli siostra, matka, córka czy przyjaciółki. W przypadku panów jest oczywiście znacznie gorzej i to właśnie do nich kierowany jest ten tekst w pierwszej kolejności. Jego lektura powinna odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie są te rozmiary i w jaki sposób należy w praktyce do nich podchodzić, by kupowane pierścionki na pewno były dobrze dopasowane do potrzeb osoby mającej je nosić.

Rozmiary pierścionków można stosunkowo łatwo zmierzyć

Zacząć trzeba od tego, że rozmiary pierścionków to po prostu wielkość palca i tym samym wielkość obrączki, jaka powinna palec okalać. Nie ma tutaj żadnej tajemnicy, skomplikowanych oznaczeń symbolicznych czy umownych określeń, które u każdego jubilera znaczyłyby co innego. Niestety, nie jest też aż tak dobrze, by można było po prostu zmierzyć pierścionek linijką i już było gotowe. W pewnym sensie to wystarczy, jeśli tylko zamiast linijki weźmie się suwmiarkę dla znalezienia odpowiedniej wielkości w sposób dokładny. Wtedy wystarczy tylko wejść do Internetu i zobaczyć, jakiemu rozmiarowi odpowiada uzyskany wynik. Trzeba pamiętać, by mierzyć pierścionek od środka a palec od zewnątrz.

W praktyce można znaleźć jakiś starszy pierścionek, zmierzyć go i w ten sposób określić, jak rozmiar palca ma osoba, dla której się kupuje. Jeśli pierścionek nie jest pod ręką, trzeba zapytać kogoś, kto będzie w stanie nam podpowiedzieć.

Rozmiary pierścionków mogą być modyfikowane

Zdecydowana większość pierścionków, w praktyce niemal wszystkie, mogą być modyfikowane pod względem rozmiarów. Jeśli pierścionek to konstrukcja najprostsza z możliwych, czyli po prostu obrączka bez żadnych dodatków lub obrączka z pojedynczym koszyczkiem, zmiany mogą być naprawdę daleko idące, są proste i nie trwają długo. Trzeba jedynie pamiętać, ze wraz ze skomplikowaniem pierścionka znacznie utrudnione jest też manipulowanie jego rozmiarem Będzie to oczywiste dla pierścionków posiadających skomplikowane wzory, których obrączka stanowi poskręcane żyłki metalu. Trzeba wiedzieć jednak także o tym, że bardzo popularne w ostatnim czasie pierścionki z łączonych stopów, na przykład stanowiące połączenie złota białego z różowym, stanowią poważne wyzwanie dla jubilerów i w wielu przypadkach możliwe jest tylko minimalne manipulowanie rozmiarem. Jest to też proces dość kosztowny oraz czasochłonny, więc lepiej od razu dobrze spasować rozmiar.

Więcej informacji: https://aclari.pl/strona/okresl-rozmiar-pierscionka,11.html

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz