Bez kategorii

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Jak wybrać kredyt gotówkowy?Kredyt gotówkowy to jedno z najpopularniejszych narzędzi, jakie oferuje nam współcześnie, praktycznie każdy bank. Co roku kilka milionów polaków korzysta z tego typu pożyczek. Jednak nie zawsze, wybierając najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy.

Porównanie

Zanim zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, to powinniśmy przede wszystkim przejrzeć oferty wszystkich działających na naszym terenie banków i oczywiście porównać warunki, na jakich możemy w nich zaciągnąć pożyczkę. Większość z nas bowiem decyduję się domyślnie podjąć kredyt w banku, w którym posiada konto osobiste. Tymczasem może się okazać, że tuż obok, inny konkurencyjny bank oferuje nam dużo lepsze warunki, a czasami proponuje kredyty wręcz w promocyjnej cenie.

Koszty

To, co powinniśmy oczywiście porównać to koszty kredytu. W koszt kredytu musimy wliczyć wszystko, co będziemy musieli zapłacić wraz z zaciągnięciem danego zobowiązania. Nie chodzi tu zatem tylko i wyłącznie o wysokość oprocentowania, ale też o opłaty ukryte, które zapewniam was, nie znajdują się w ulotce reklamowej, ale które realnie istnieją, o czym dowiemy się chwile po podpisaniu przez nas umowy kredytowej. Najczęstszym kosztem, który naliczają banki, jest opłata za samo sporządzenie umowy kredytowej. Prowizja, bo o niej mówimy to opłata za udzielenie kredytu przez bank. Prowizja jest pobierana jednorazowo, po podpisaniu umowy kredytowej. Jest to liczba w procentach liczona od udzielonej kwoty zobowiązania ustalana przez bank indywidualnie. Banki też często wymuszają na nas wykupienie ubezpieczenia. Ważne są też oczywiście same odsetki. Te składają się z części kapitałowej i odsetkowej. Część kapitałowa to kwota, jaką pożyczamy od banku, a odsetkowa to wyrażony w procentach koszt kredytu liczony od jego całkowitej kwoty. Oprocentowanie może być stałe, czyli nie zmieni się przez cały okres trwania umowy, lub zmienne, co oznacza, że jest zależne od zmiany stóp procentowych. Oprocentowanie to tak naprawdę podstawowy element kosztów kredytu gotówkowego. Na nim banki zarabiają najwięcej, same ustalają wysokość marży.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz