Jakie powinno być idealne konto bankowe.
Informacje i porady

Jakie powinno być idealne konto bankowe.

Jakie powinno być idealne konto bankowe.Rosnąca konkurencja między poszczególnymi placówkami banków spowodowała, że koszty obsługi konta znacznie spadły, a możliwości wzrosły.

Co zatem powinno posiadać takie idealne konto bankowe na dziś?

Bank musi dbać o klienta

Przede wszystkim powinno być tanie. Oznacza to całkowicie darmowe prowadzenie rachunku i wykonywanie przelewów. Przynajmniej tych za pośrednictwem Internetu. Współcześnie to podstawa dobrego konta bankowego. Jeżeli chodzi o opłaty za kartę debetową, to powinna być ona albo symboliczna, albo całkowicie zniesiona w przypadku, kiedy użytkownik dokona przy jej użyciu, odpowiedniej ilości operacji. Bank powinien posiadać bankowość elektroniczną, dzięki której wszystkie operacje możemy wykonać za pomocą Internetu. Musimy też przyjrzeć się uważnie ilości bankomatów należących do danej sieci. Korzystanie z nich jest bezpłatne.

Bankowy kantor? To możliwe!

Bardziej wymagający użytkownicy powinni się zainteresować czy dany bank udostępnia kantor walutowy. Za jego pośrednictwem otrzymamy bezpośredni i szybki dostęp do obcych walut i możliwość ich błyskawicznej wymiany. Osoby, które często podróżują za granicę winny pomyśleć o prowizji, jaka czeka ich przy wypłacie z bankomatów poza granicami Polski. Wiele banków oferuje taką usługę za darmo. Niektóre wypłaty są jednak przeprowadzane po wyjątkowo niekorzystnym dla nas kursie. Jeszcze inne placówki mogą życzyć sobie od nas prowizji, która bardzo często jest zatrważająco wysoka.

O ile większość rachunków osobistych nie jest oprocentowana, to istnieją już dziś takie, które posiadają taką opcję. To zazwyczaj niewysokie oprocentowanie nieprzekraczające jednego do trzech procent w skali roku. Jednak nawet tak mały procent jest dla nas korzystniejszy niż sytuacja, gdy środki finansowe leżą na koncie bezczynnie. Kolejnym udogodnieniem proponowanym przez coraz większą liczbę placówek bankowych jest tak zwany money back. Polega to na tym, że odzyskujemy część środków, które wydamy na ściśle określone zakupy. Mogą być to koszty związane z lekami, zakupami jedzenia czy sportem. Im więcej wydamy na daną aktywność, tym więcej środków powróci do nas.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz