zdrowie

Zdrowie, niepełnosprawności i choroby

 Zdrowie, niepełnosprawności i chorobyZdrowie jest jedną z kluczowych wartości w naszym życiu. Ta wartość jednak przez wiele osób jest niedoceniana i pogardzana. Wystarczy spojrzeć na liczbę palaczy, którzy z namiętnością niszczą swoje płuca i kuszą wręcz choroby nowotworowe.

Drugą grupą osób, które nie troszczą się o swoje zdrowie są osoby nadużywające alkoholu. Ich wątroby bardzo często cierpią poważne męki. Podobnie obciążone są również inne organy, na które alkohol ma destrukcyjny wpływ.

Kiedy organizm odmawia posłuszeństwa…

 

Niestety wielu nadużywających alkoholu zapomina, że jest on przyczyną marskości wątroby i bardzo często prowadzi do nowotworów tego narządu. Zdrowie jest doceniane przez wielu dopiero, kiedy przychodzi czas choroby, kiedy nagle człowiekowi posłuszeństwa odmawiają pewne narządy. Słabsza wydolność nerek, pojawiające się zapalenia, żołądek staje się jakiś mniej wydajny, a pamięć staje się bardziej ulotna. Człowiek staje się niewolnikiem tabletek, kropli, maści i innych specyfików medycznych, które mają za zadanie przywrócić mu komfort życia sprzed choroby. Przyjmowanie pigułek niestety nie daje tego samego komfortu, ale bardzo często pozwala na wstanie z łóżka i funkcjonowanie na obrotach podobnych do tych sprzed choroby.

Sprawność nie jest dana raz na zawsze…

Choroba człowieka może stać się przyczyną jego niepełnosprawności. Niepełnosprawności, czyli czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu uniemożliwiającego pełnienie ról społecznych lub je w znacznej mierze ograniczającego. Wiele osób z niepełnosprawnością może jedynie marzyć o tym co utracili. Szczególnie, kiedy niepełnosprawność osiąga stopień znaczny, bądź umiarkowany człowiek zostaje mocno ograniczony do tego stopnia, że przy wielu czynnościach życia codziennego jest skazany na pomoc drugiej osoby.
Zdrowie, to niezwykły dar, o który niestety ale trzeba dbać. Odpowiednia dieta, zrównoważone obciążanie organizmu sportem oraz unikanie silnych stresów, to gwarancja zdrowia i długiego życia, to droga do ochrony zdrowia. Wiele zależy również od osobniczych cech genetycznych człowieka oraz od zanieczyszczenia powietrza, ziemi oraz wody, gdyż te czynniki także mocno oddziałują na zdrowie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz