Kosmetyki

Jak zastopować wypadanie włosów?

Włosom szkodzą między innymi niezdrowe nawyki i zła dieta. Czy proces ich wypadania można zastopować zmieniając swój tryb życia? Co jeszcze można zrobić, aby mieć zdrowe włosy?

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Zła dieta i niewłaściwe nawyki (palenie papierosów) to niejedyne przyczyny wypadania włosów. Przyczyną mogą być również inwazyjne zabiegi kosmetyczne, stres, niedobór składników mineralnych (cynku, żelaza, krzemu) i witamin: A, B6, E. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów u kobiet może też być burza hormonalna w okresie ciąży albo klimakterium. Włosy mogą nadmiernie wypadać także na skutek niektórych chorób i zażywania leków. Nawet nadużywanie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów, prowadzącego nawet do ich całkowitej utraty. (źródło)

Jak zastopować proces wypadania włosów?

Na początku warto ustalić przyczynę problemu. Jeśli przyczyną są na przykład choroby tarczycy, bez podjęcia leczenia podstawowej dolegliwości, żadne kuracje wzmacniające nie przyniosą oczekiwanych, pozytywnych efektów. Jeżeli problem jest skutkiem złej, a więc ubogiej w witaminy i minerały diety, trzeba ich dostarczyć nie tylko zmieniając dietę na bardziej urozmaiconą, ale wesprzeć je także dodatkową porcją witamin i minerałów. Suplementy do zażywania na włosy powinny zawierać przede wszystkim witaminy A, B6 i E oraz cynk. Wiele preparatów do łykania zawiera także dodatkowe składniki; często to to pierwiastki mineralne: miedź, krzem oraz żelazo. Warto również stosować odżywki do smarowania z wymienionymi wyżej witaminami, cynkiem, proteinami i keratyną. Odżywki do włosów można kupić w drogerii, można tez przygotować je samodzielnie w domu. Bardzo odżywcza jest domowa maska z bogatych w witaminy z grupy B, krzem, siarkę i żelazo żółtek. Polecana jest także płukanka z czarnej rzodkwi, wcierki z naparu kozieradki lub olejowanie.

Kuracje wzmacniające włosy (można je ze sobą łączyć) muszą trwać przynajmniej trzy miesiące. Pierwsze efekty mogą pojawić się wcześniej, jeśli włosy nie były zbyt osłabione.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz