Kosmetyki

Tanie perfumy? To możliwe!

Chyba nie ma kobiety, która nie lubi perfum. Każda przedstawicielka płci pięknej lubi pięknie pachnieć. Niestety, wiele drogerii oferuje perfumy w przerażających cenach. W efekcie wiele kobiet rezygnuje z ich zakupu, decydując się na zakup kosmetyków kiepskiej jakości, które nie pachną ani dobrze, ani długo. Czy oznacza to, że tanie perfumy to coś niemożliwego? Oczywiście, że nie. Wystarczy postawić na dobrą drogerię – na przykład internetową – aby bez problemu kupić perfumy w naprawdę przystępnych cenach.

 

Czym są perfumy?

Zacznijmy od wyjaśnienia terminu perfumy. Tak naprawdę pojęcia tego można używać wyłącznie w odniesieniu do ekstraktów perfum. W związku z tym perfumami możemy nazywać wyłącznie spirytusowe roztwory substancji zapachowych. Ilość koncentratu zapachowego powinna wahać się w przedziale od 20 do 40%. Nie może być go mniej. Jeśli chodzi o wyroby perfumeryjne, to perfumy pachną najmocniej i najdłużej. Warto pamiętać, że woda perfumowa, woda toaletowa to nie są perfumy. Bardzo często jednak określenia „perfumy” używa się dla określenia dużej grupy kosmetyków zapachowych.

 

Kategorie zapachów

Perfumy, które dostępne są na rynku zalicza się do różnych grup zapachowych. Wyróżnia się między innymi następujące kategorie zapachów:

-cytrusowe;

-kwiatowe;

-szyprowe;

-drzewne;

-aldehydowe.

To oczywiście tylko niewielki wycinek kategorii zapachowych. W szerokim wachlarzu aromatów każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie.

Gdzie kupić tanie perfumy?

Drogerie internetowe to naprawdę świetne miejsce na takie zakupy. Warto pamiętać, że ich oferta jest niezwykle bogata. Do tego ceny są zawsze znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Co więcej, drogerie online bardzo często decydują się na bardzo atrakcyjne akcje promocyjne. W efekcie perfumy kosztują jeszcze mniej.

Perfumy dostrzec można na toaletce prawie każdej kobiety. Nie każda przedstawicielka płci pięknej może sobie jednak pozwolić na zakup tych kosztujących dużo. Na szczęście dzisiaj nie brakuje sklepów, w których perfumy dostępne są w naprawdę przystępnej cenie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz