Peeling do ciała
Kosmetyki

Peeling do ciała

Peeling do ciała

Już w starożytnych czasach, kobiety starały się dbać o skórę nie tylko twarzy, ale całego ciała. Pozwalało to zachować na dłużej młodość całego ciała. Nie tylko kremy pielęgnujące są potrzebne, ale bardzo ważnym elementem kosmetycznym, jest peeling do ciała. Takie zabiegi są potrzebne w pierwszej kolejności.

Peeling do ciała można kupić w każdej drogerii stacjonarnej czy internetowej. Wybrać należy taki peeling, który może spełnić nasze oczekiwania. W sklepach jest bardzo duży wybór. Są gruboziarniste i drobnoziarniste, enzymatyczne, ujędrniające, można wymieniać bez końca. Każda firma chce dobrze sprzedać swój kosmetyk, dlatego do produkcji używa się różnych wyciągów ziołowych i zapachów.

Peeling ciała

Żeby skóra wyglądała młodziej należy przynajmniej raz w tygodniu zrobić peeling na całe ciało. Po nim skóra staje się gładsza i milsza w dotyku. Martwy naskórek zostaje usunięty a skóra zostanie bardziej dotleniona i zostają uruchomione procesy regeneracyjne a połączenie peelingu z masażem pobudza krążenie krwi a wielu przypadkach wyrównuje koloryt skóry.

Jeśli walczymy z cellulitem, należy złuszczyć martwą skórę, która odsłoni młody naskórek i przyczyni się do lepszego wchłaniania substancji aktywnej zawartej w żelu lub kremie. Po za tym, taki zabieg jest korzystny przed depilacją, ponieważ oczyszcza mieszki włosowe i łatwiej jest usunąć owłosienie. Peeling można zrobić również kilka dni po depilacji, po to aby zapobiec wrastaniu się młodych włosków w skórę. Nie należy z takimi zabiegami przesadzać. Wystarczy zrobić jeden zabieg w tygodniu gruboziarnistym peelingiem. Przerwa jest potrzebna do zregenerowania się skóry po mikrouszkodzeniach spowodowanych peelingiem.

Peeling naturalny

Firmy produkujące to cudo prześcigają się w dobroczynnym działaniu składników zawartych w kosmetyku. Peelingi do ciała różnią się grubością ziarenek, właściwościami i zapachem. Można również wybrać peeling naturalny, bez zbędnych toksycznych substancji, które działają alergicznie.Są polskie firmy, które produkują takie właśnie kosmetyki.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz