Kosmetyki

Jak wykonać peeling twarzy?

Jak wykonać peeling twarzy?

Choć zazwyczaj dbamy o wszystkie elementy naszego ciała, najważniejsza jest dla nas oczywiście twarz. To ona najbardziej się wyróżnia i to ją w pierwszej kolejności oceniają wszyscy ci, którzy akurat na nas spojrzą. Pielęgnujemy ją więc ze szczególną starannością, dobierając do niej różne kremy, maseczki, płyny oczyszczające czy toniki.

Zacznijmy więc stosować także i peeling do twarzy, a wspaniale uzupełnimy tą codzienną i wciąż nie do końca perfekcyjną pielęgnację.

Oczywiście swój pierwszy peeling musimy dopasować do rodzaju naszej cery

Moglibyśmy wykonać go samodzielnie, z produktów, które posiadamy w swojej kuchni, jednak łatwiejszym rozwiązaniem będzie wybranie się drogerii i zainwestowanie w jeden z jej preparatów. Odwiedzając taki sklep, koniecznie przejdźmy od razu do działu z produktami kierowanymi do twarzy. Nie możemy bowiem stosować na niej zwykłych peelingów do ciała, gdyż przeważnie posiadają one bardzo grube i twarde ziarna, mogące podrażnić delikatniejszą skórę. Ta, którą mamy na twarzy, jest zwykle skłonna do podrażnień, dlatego musimy na nią uważać. Lepiej sięgnijmy po produkt kierowany do pielęgnowania wyłącznie twarzy, bo taki będzie dla nas bezpieczny. Nie korzystajmy z niego codziennie. Codzienne ścieranie naskórka nie jest nam do niczego potrzebne, a jego negatywne efekty bywają okrutne. Wykorzystujmy więc swój nowy peeling gruboziarnisty maksymalnie dwa razy w tygodniu. Stosujmy go wieczorem, wcześniej nawilżając skórę twarzy i lekko ją rozgrzewając. Po nałożeniu peelingu możemy zastosować regenerującą maseczkę do twarzy. Jeszcze lepiej się ona wtedy wchłonie, pozostawiając naszą cerę idealnie oczyszczoną i wspaniale nawilżoną.

Peeling

Pielęgnacja naszej twarzy powinna uwzględniać wykonywanie peelingów. Ten zabieg jest bardzo prosty w przeprowadzaniu, a zajmie nam maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Ścierajmy więc obumarły i zniszczony naskórek, a nasza cera po kilku tygodniach znacząco się poprawi. Wreszcie znikną z niej wszystkie przebarwienia i suche skórki.

Wypróbuj peeling Lirene: https://lirene.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/oczyszczanie-peeling-gruboziarnisty/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz