Kosmetyki

Pielęgnacja cery suchej

Pielęgnacja cery suchejKażda kobieta ma inny typ skóry. Jak rozpoznać i prawidłowo pielęgnować cerę suchą? Najprostszym sposobem na ocenę typu cery jest test z chusteczką. Wystarczy umyć twarz wodą, osuszyć i odczekać chwilkę. Następnie musimy przyłożyć do twarzy zwykłą chusteczkę higieniczną i pod światło sprawdzić, czy zostały na niej jakieś ślady. Jeśli nic nie zaobserwowałyśmy, najprawdopodobniej cera sucha jest naszym problemem. Dlaczego to kłopot?

Systematycznie i delikatnie

Taka cera wymaga systematycznej i delikatnej pielęgnacji. Nie wszystkie kosmetyki dobrze się do tego nadają. Musimy więc uważać i czytać etykiety wybieranych produktów. Podstawą jest krem nawilżający. Jeśli zaniedbamy nawilżanie naszej skóry, odpłaci się ona uczuciem ściągnięcia, swędzeniem, zaczerwieniem a nawet złuszczaniem. Nie da się ukryć, iż nie dodaje nam to atrakcyjności.

Prosty skład kremu

W skład kremu nawilżającego powinny wchodzić komponenty o właściwościach zatrzymywania wody w komórkach oraz redukujące podrażnienia. Cera sucha nierzadko jest jednocześnie wrażliwą. Wybierajmy więc kosmetyki z możliwie najprostszej kompozycji, najlepiej ze składnikami pochodzącymi z natury. Nadużycie barwników, konserwantów lub zapachów, może podrażnić i uczulić. Przynajmniej raz w tygodniu postarajmy się zapewnić naszej twarzy specjalny zabieg z użyciem maseczki, która jest kilka razy bardziej bogata w pielęgnujące minerały niż krem.

W okresach zimowych zwiększmy liczbę maseczek do dwóch, a nawet trzech w tygodniu, gdyż mróz i ogrzewanie negatywnie wpływa na kondycję skóry wrażliwej. Nie zapominajmy też o odpowiednich kosmetykach zarówno do makijażu, jak i do jego usuwania. Wszystkie powinny mieć adnotacje, że są przeznaczone do naszego typu cery. Użycie fluidu matującego w przypadku problemów z suchością, może być fatalne w skutkach.

Pamiętajmy, że we wszystkim najważniejsza jest systematyczność. Nic nie pomoże smarowanie się najdroższym kremem, jeśli używamy go raz w tygodniu. Dbajmy więc o skórę każdego dnia, nie tylko używając kosmetyków, ale również pijąc dużo wody.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz