Jak dbać o swoją skórę ?
Kosmetyki Uroda

Jak dbać o swoją skórę ?

Aby zachować zdrową i dobrze wyglądającą skórę przez bardzo długi czas, ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja. Pielęgnacja skóry powinna odbywać się codziennie.

Jeżeli nie dbamy regularnie o naszą skórę, to nie przynosi to żadnych efektów. Przede wszystkim ważne jest aby dobrać odpowiednie kosmetyki do naszego ciała.

Odpowiednie do skóry

Kosmetyki do ciała powinny być dobrane odpowiednio do typu naszej skóry. Jeżeli nasza skóra przetłuszcza się, to powinniśmy używać lekkich kosmetyków, które dodatkową nie pogorszą przetłuszczania się jej. Jeżeli mamy skórę, która się przesusza, to ważne jest aby używać kosmetyków głęboko nawilżających. Jeżeli mamy skórę wrażliwą, to powinniśmy używać specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Codzienne czynności

Oprócz tego powinniśmy pamiętać o tym aby codziennie zmywać makijaż przed pójściem spać. Nie ma nic gorszego dla cery, niż zostawienie makijażu na noc. Wpływa to okropnie na naszą cerę. Zawsze przed pójściem spać powinniśmy dokładnie zmyć makijaż, a następnie dokładnie przemyć cerę specjalnym żelem oczyszczającym. Zaraz po użyciu żelu oczyszczającego powinniśmy przemyć dodatkowo cerę tonikiem. Po nałożeniu toniku, powinniśmy nałożyć na cerę specjalny krem na noc przystosowany do rodzaju naszej skóry. Tak właśnie powinna wyglądać codzienna pielęgnacja naszej cery. Kosmetyki do ciała są nie mniej ważne.

Dopasuj kosmetyki do siebieJak dbać o swoją skórę ?

Warto pamiętać o tym, aby do mycia używać kosmetyków, które nie przesuszają naszej skóry. Zaraz po kąpaniu na całe ciało powinniśmy nałożyć odpowiedni balsam do ciała, który odpowiednio nawilży naszą cerę po kontakcie z przesuszającą wodą. Ważne jest również robienie peelingu raz w tygodniu zarówno cery, jak i całego ciała. Usuwanie przestarzałego naskórka, gwarantuje że cera będzie wyglądać o wiele zdrowiej i lepiej. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że w momencie jak wychodzimy na słońce to powinniśmy używać specjalnego kremu z filtrem, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W okresach zimowych powinniśmy używać tłustego kremu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz