Kosmetyki

Co zrobić, aby nie tracić włosów?

Nasze włosy bardzo cierpią w okresie zimy. Szkodzi im suche powietrze w domach i biurach; do tego bardzo często w okresie zimy odżywiamy się w mało racjonalny sposób. Efektem są więc mocno osłabione, wypadające wczesną wiosną włosy. Przyda się im solidne wsparcie w postaci suplementów diety. W aptekach jest mnóstwo preparatów na włosy, jakie wybrać, aby były skuteczne?

Wybierając preparaty na wypadające włosy warto uważnie czytać ich skład. W aptekach kupić można między innymi preparaty z witaminami. Dla dobrej kondycji włosów najważniejsze są witaminy A, E oraz z grupy B. Dobre są także preparaty witaminowe na włosy, które zawierają jeszcze witaminę H. Jest ona bardziej znana jako biotyna. W składzie preparatów witaminowych na włosy szukajmy więc witaminy H lub biotyny. Często preparaty witaminowe na włosy wzbogaca się o minerały (najczęściej cynk i krzem) i wyciągi roślinne (zazwyczaj jest to ekstrakt z pokrzywy i  skrzypu polnego); w preparatach na włosy mogą znajdować się również drożdże. Lek, który zawiera więcej składników, działa skutecznie, ale jest często drogi. Preparaty, które są tańsze mają mniej składników, nie oznacza to jednak, że są nieskuteczne. Po prostu kupując lek o krótszym składzie, będziemy musieli dłużej poczekać na efekty.

W aptekach dostępne są także preparaty złożone. Zawierają one przede wszystkim pierwiastki mineralne, które odpowiadają za dobrą kondycję włosów. Piękne, a przede wszystkim zdrowe włosy możemy mieć, gdy wybierzemy preparaty z krzemem (jeszcze do niedawna były to głównie preparaty z wyciągiem ze skrzypu polnego; dziś okazało się, że więcej krzemu zawiera wyciąg z bambusa), cynkiem, żelazem i miedzią. W preparatach tych może być również wspominana wcześniej biotyna/witamina H, wapń, proteiny sojowe czy cholina. Ostatnią grupę leków na włosy stanowią preparaty zawierające głównie wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy. Cena tych ziołowych preparatów jest bardzo atrakcyjna, do tego są one w stu procentach naturalne. Mają więc wiele zwolenniczek.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz