Kosmetyki

Jakie leki na włosy wybrać?

Podstawą pięknych włosów jest urozmaicona dieta. Jeżeli w sposobie odżywiania się popełniamy błędy, może to być przyczyną między innymi wypadania włosów. Jakie preparaty wybrać, gdy chcemy uzupełnić niedobory składników niezbędnych dla dobrej kondycji włosów?

Odżywki

Odżywki przeciwko wypadaniu włosów dostępne są zarówno w drogeriach jak i w aptekach. Skład tych odżywek niekoniecznie jest taki sam. Bardzo często odżywki, które dostępne są tylko w aptekach zawierają większą ilość aktywnych substancji albo ich stężenie jest wyższe niż w odżywkach sprzedawanych w sklepach kosmetycznych. Do składników, które znajdują się w odżywkach należą: kofeina, wyciąg z żeń-szenia, keratyna i biotyna. W odżywkach wzmacniających włosy powinny zaleźć się także proteiny, cynk, witaminy A, B6 i E. Pożądana jest także obecność cystyny – aminokwasu dostarczającego siarkę, która jest potrzebna do budowy włosa.

Tabletki

W aptekach dostępne są także suplementy diety uzupełniające niedobór składników, których potrzebują włosy. Nadmiernie wypadające włosy, brak połyski – to najczęściej sygnał, że komponując swoje posiłki używaliśmy zbyt małej ilości produktów zawierających cynk. Włosy odzyskają blask, gdy w naszej diecie będzie więcej na przykład ryb. Zanim jednak zmiana diety przyniesie pierwsze efekty, możemy sięgnąć po tabletki z cynkiem. Większość aptecznych preparatów na włosy zawiera również wyciąg ze skrzypu polnego lub bambusa oraz pokrzywy. Od pewnego czasu przybywa również preparatów, które dodatkowo zawierają biotynę.

Jak długo zażywać suplementy diety?

Kondycja włosów nie poprawi się natychmiast. Kuracja powinna trwać przynajmniej trzy miesiące. W przypadku, gdy niedobory składników odżywczych są znaczne, gdy włosy są bardzo mocno zniszczone, terapia może potrwać dłużej. Zanim zaczniemy łykać tabletki zapoznajmy się z treścią ulotki informacyjnej. Koniecznie musimy poznać dzienną dawkę, którą możemy zażyć; nie należy jej zwiększać, gdyż nie przyspieszy to kuracji, a może być przyczyną wystąpienia skutków ubocznych.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz