Podstawowe pędzle do oczu
Kosmetyki

Podstawowe pędzle do oczu

Czasami można się zadziwić, jak szybko rośnie nasza kolekcja pędzli do wszystkiego związanego z makijażem. Mamy ich całą masę i wypada się tylko cieszyć, że są tanie, bo przecież nie kupujemy ich tylko po to, żeby je mieć. Każdy pędzel z naszej kolekcji to dodatkowe możliwości zrobienia czegoś nowego lub zrobienia czegoś normalnego w lepszy sposób. Jeśli chodzi o pędzle do oczu, najlepsze kolekcje składają się nawet z kilkudziesięciu sztuk, ale my nas szczęście nie potrzebujemy aż tak szerokiego wachlarza opcji. A bez czego się nie obędziemy?

Te pędzle do oczu będą niezbędne

Podstawowe pędzle do oczu

 Nie trzeba od razu wykupywać całego sklepu. Tym niemniej, trzeba mieć:

I. Pędzel do nakładania cieni – zanim cokolwiek będzie można zrobić z oczami, trzeba w odpowiedni sposób nałożyć cienie na powieki. Odpowiednie nałożenie pigmentu możliwe jest za pomocą specjalnych pędzelków o kształcie małego języczka. Takim pędzelkiem łatwo jest sterować, gdzie powinno się pojawić więcej kosmetyku, a gdzie trochę mniej.

II. Pędzel do blendowania – żeby można było stworzyć gładkie przejścia pomiędzy kolorami, niezbędny będzie puchaty, owalny pędzel, podobny do tego do pudru, ale dużo większy. Kluczową cechą jest tutaj zawsze miękkość włosia, ponieważ pozwala ona na uzyskanie efektu tak zwanej chmurki.

III. Pędzel do kresek – mały, cienki i zakończony w szpic to pędzelek, za pomocą którego stworzymy idealną kreskę na górnej części powieki, wskazującą zakres makijażu oka.

IV. Pędzel kulkowy precyzyjny – pędzel w formie zbitej kulki to pędzel uniwersalny, nie tylko do oczu, ale w tym zastosowaniu sprawdza się wyjątkowo dobrze zwłaszcza dzięki możliwości delikatnego nakładania cieni błyszczących.

V. Płaski pędzel do brwi – brwi to też płaski i twardy pędzel z ukośnie ściętym włosem to rozwiązanie dla brwi, które też powinny być częścią makijażu oka. Takie pędzle bardzo często łączone są z małymi szczoteczkami służącymi do prawidłowego układania włosków brwi.

Warto jeszcze raz podkreślić, że wiele pędzli uniwersalnych może przydać się też w okolicach oczu.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/9-do-oczu

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz