Kosmetyki

Pędzle do podkładu – co należy o nich wiedzieć

Jeszcze kilka lat temu pędzle do podkładu były traktowane jako zbyteczne akcesoria, które w żaden sposób nie wpływają na jakość makijażu. Jednak wraz z upływem czasu i wchodzeniem w życie nowych trendów w kosmetyce coraz więcej kobiet przekonuje się do tego przyboru. Co więcej – wiele przedstawicielek płci żeńskiej próbujących pędzli nie chce powracać do nakładania podkładu jedynie palcami. Akcesoria tego typu stają się bardzo popularne, a kobiety na całym świecie cenią je za wygodę i skuteczność.

Zalety pędzli do podkładu

Pędzle do podkładu charakteryzują się wieloma zaletami. Jednym z podstawowych plusów jest to, iż dzięki nim udaje się uniknąć efektu maski – przy użyciu tych akcesoriów można nanieść podkład nie tylko na twarz, ale także na dekolt bądź uszy. Dodatkowo – co podkreśla wiele kobiet – pędzel to gwarancja równomiernego rozprowadzenia kosmetyku (nawet w miejscach trudno dostępnych). Dzięki temu makijaż jest dokładny i perfekcyjny, a do tego łatwy do wykonania.

Rodzaje pędzli do podkładu

Akcesoria do nakładania podkładu dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – naturalne (wykonane z prawdziwego włosia, najczęściej koziego) oraz sztuczne. Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Pędzle naturalne są cenione za jakość i delikatność, natomiast zaletą pędzli syntetycznych jest stosunkowo wysoka trwałość. Inny podział pędzli uwzględnia rodzaj stosowanego kosmetyku – tutaj można wyróżnić pędzle do podkładów w kremie, sypkich bądź mineralnych. Warte podkreślenia jest także to, iż na rynku są dostępne akcesoria różnego typu – zaokrąglone, skośne, płaskie i cienkie. Tak duży wybór powoduje, iż każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego.

Jak nakładać podkład przy użyciu pędzla

Używanie pędzla do nakładania podkładu jest niezwykle proste. Wystarczy kilka kroków:

  • nałożenie podkładu na grzbiet dłoni,
  • nabranie niewielkiej ilości kosmetyku na pędzel,
  • nakładanie podkładu kulistymi ruchami (zawsze od nosa w kierunku żuchwy i skroni).

Ostatnim krokiem w tworzeniu perfekcyjnego makijażu jest naniesienie niewielkiej ilości podkładu na uszy, szyję i opcjonalnie dekolt.

Używanie pędzla do podkładu niewątpliwie ułatwia wykonanie codziennego makijażu. Jednak warunkiem powodzenia jest zakup akcesoriów dobrej jakości.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz