Kosmetyki

Pedzle do podkładu z włosia naturalnego czy syntetyczne?

Zawodowi makijażyści zwykle polecają pędzle wykonane z naturalnego włosia. To spory koszt, ale też gwarancja świetnych efektów. A co z tańszymi pędzlami z materiałów syntetycznych? W użytku mogą sprawdzić się równie dobrze. Sprawdźmy, jakie wady i zalety mają obie te opcje, zanim wybierzemy dla siebie perfekcyjne pędzle do podkładu. Oto krótkie, rzeczowe zestawienie cech obu tych grup.

Syntetyczne pędzle do podkładu – zalety i wady

Włosie syntetyczne w tańszej, bardziej popularnej wersji jest wykonane z nylonu lub poliestru. Coraz częściej jednak można spotkać pędzle do podkładu „syntetyczne, ale naturalne”, na przykład z bambusa.

Dlaczego warto?

Włosie syntetyczne w nowoczesnych pędzlach jest zazwyczaj hipoalergiczne. Oznacza to, że szansa na reakcję uczuleniową nawet u bardzo wrażliwych osób staje się niewielka. Chłonie też mniej produktów oraz cząsteczek brudu, przez co utrzymanie go w czystości staje się łatwiejsze. Pędzle do podkładu z włosia syntetycznego są też cruelty free – przy ich produkcji na pewno nie ucierpiało żadne zwierzę,

Minusy syntetycznych pędzli

Niektórzy makijażyści uważają, że nie da się z pomocą „syntetyków” osiągnąć równie dobrych efektów, jak przy pomocy pędzli z naturalnym włosiem.

Pędzle do podkładu z włosia naturalnego – zalety i wady

Włosie do pędzli zwykle jest pozyskiwane z wiewiórek, kóz, łasic, koni, borsuków. Słynie z miękkości, jednak jego niepewne pochodzenie niepokoi wiele osób.

Dlaczego warto?

Zaletą naturalnego włosia jest niezwykła miękkość i precyzja w aplikacji sypkich pudrów. To świetna opcja dla osób używających wyłącznie kosmetyków mineralnych – na pewno ułatwią ich aplikowanie.

Minusy włosia naturalnegoW dzisiejszych czasach głównym minusem dla wielu użytkowników jest właśnie niepewne pochodzenie włosia. Coraz większą wagę przykłada się do tego, by produkcja używanych przedmiotów czy kosmetyków nie wiązała się z wyzyskiem zwierząt. Pędzle do podkładu z naturalnego włosia mogą też wywoływać reakcje uczuleniowe, a po myciu długo schną.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz