Pędzle do makijażu: jak o nie dbać?
Kosmetyki

Pędzle do makijażu: jak o nie dbać?

Do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebne są nie tylko dobrej jakości kosmetyki, ale także zestaw pędzli. Im zestaw ten jest lepszej jakości, tym jest on droższy. Bez względu jednak na to, czy używamy tańszych, czy droższych pędzli, powinnyśmy o nie odpowiednio dbać. Dzięki temu pędzle posłużą nam naprawdę bardzo długo. Dzisiaj pielęgnacja pędzli jest znacznie łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. To zasługa tego, że w dobrych sklepach kosmetycznych na półkach pojawiły się czyściki do pędzli.

Czym one są?

Jeśli chcemy naprawdę zadbać o swoje pędzle do makijażu, to pamiętajmy o ich umyciu raz w tygodniu. W bardzo dokładnym oczyszczeniu pędzli z pozostałości mokrych kosmetyków (szminki, podkład), ale także suchych kosmetyków (na przykład pudru) świetnie sprawdzają się właśnie specjalne czyściki. Umożliwiają one bardzo dokładne wymycie pędzli. Ich zaletą jest także to, że można ich używać do czyszczenia zarówno pędzli wykonanych z naturalnego jak i ze sztucznego włosia. Ich plusem jest także to, że można wykorzystywać je wielokrotnie. Plus czyścikom przyznajemy także za niewielką cenę. Czyścik do pędzli kosztuje około 10 zł.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle, które wykonane są z naturalnego włosia wymagają mycia delikatnymi preparatami. Bardzo dobrze sprawdza się szare mydło, szampon dla dzieci lub płyn do higieny intymnej. Dzięki temu, że do mycia pędzli użyjemy delikatnych preparatów, ich włosie będzie długo miękkie i sprężyste. Do czyszczenia pędzli wykonanych z syntetycznego włosia możemy użyć olejków, a nawet oleju spożywczego. Olej doskonale poradzi sobie z usunięciem z pędzli resztek podkładu i korektora. Są to bowiem kosmetyki na bazie oleju. Tłuste powłoką z włosia usuniemy czyszcząc pędzel w wodzie z dodatkiem na przykład płatków mydlanych. Pędzle wymagają nie tylko mycia, od czasu do czasu powinnyśmy je zdezynfekować. Do dezynfekcji używamy mydła o właściwościach antybakteryjnych lub specjalnych preparatów przeznaczonych do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/54-czysciki

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz