Marka Hugo Boss
Kosmetyki

Marka Hugo Boss

Marka Hugo Boss wielu osobom kojarzy się z luksusowymi garniturami. Tymczasem dzisiaj w ofercie firmy Hugo Boss znajdziemy również naprawdę dobre perfumy. Zanim powiemy o nich nieco więcej przybliżymy samą firmę, której historia jest naprawdę niezwykle interesująca.

Przyjaźń z nazistami

Marka Hugo Boss to firma, która zajmowała się szyciem mundurów dla nazistów. Przez wiele lat świat mody bardzo mocno jej to wypominał. Firma szyła mundury dla SS, Wehrmachtu, a także Hitlerjugend. W zakładach produkcyjnych pracowali robotnicy przymusowi, wśród których nie brakowało również kobiet. Warunki, jakie mieli pozostawiały wiele do życzenia. Uległy niewielkiej poprawie dopiero wówczas, gdy oddziały aliantów zbliżały się do terenu fabryki. Ciekawym jest, że właściciel firmy został po wojnie postawiony przed trybunałem denazyfikacyjnym. Zakazano mu prowadzenia działalności gospodarczej i nałożono wysoką grzywnę. Wkrótce jednak zmarł, a jego spuściznę przejął zięć. Już w latach sześćdziesiątych niechlubna karta w dziejach firmy została nieco zapomniana. Obecnie firma nie odżegnuje się od tego, co robiła w okresie wojny. Jednocześnie chętnie bierze udział w rozmaitych akcjach związanych z drugą wojną światową. Finansuje odszkodowania dla ofiar III Rzeszy.

Marka Hugo Boss

Hugo Boss Boss Bottled Night Eau de Toilette

Jeśli chodzi o perfumy Hugo Boss, te bez wątpienia zasługują na uwagę. Jest to intensywny, kuszący zapach, który na długo zapada w pamięć. Uwagę przyciąga drzewna baza, która skutecznie rozpala zmysły. Sama marka podkreśla, że jest to zapach dla silnych, odważnych, ambitnych mężczyzn, którzy nie lubią być niezauważeni. Bez wątpienia te perfumy idealnie wpiszą się w look nowoczesnego mężczyzny, który chce wzbudzać pożądanie w oczach kobiet.

Hugo Boss to marka, której historia jest naprawdę ciekawa. Dzisiaj nie zarzuca się jej już jednak związków z nazistami. Ceni się ją za najwyższą jakość i innowacyjne podejście. To marka, która bez wątpienia będzie się nadal intensywnie rozwijać, ciesząc kolejnych klientów.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz