puder maybelline - jak go stosować?
Kosmetyki Uroda

Makijaż – jak stosować puder Maybelline

puder maybelline - jak go stosować?Podstawą praktycznie każdego makijażu jest oczywiście podkład. Już sam podkład może pełnić funkcję maskującą niedoskonałości czy też ewentualnie matująca jeśli zachodzi taka potrzeba. W podobny sposób działać może także puder, który stosowany jest już z reguły w drugiej kolejności ale ma całkiem spore znaczenie jeśli chodzi o sam makijaż. Kwestia utrwalania makijażu jest z pewnością bardzo ważna. Tutaj kierować należy się samą marką czy też po prostu jakością produktu. Przykładem może być puder maybelline, który znakomicie się w tej roli spisuje.

O wiele trudniejsze może okazać się dobranie pudru jeśli chodzi o poziom krycia, który powinien on zapewniać. Kosmetyki dostępne są tutaj w zasadzie w 3 odmianach, o zróżnicowanym poziomie krycia poczynając od pudru typu transparentnego gdzie poziom krycia ewentualnych niedoskonałości jest praktycznie zerowy, jego zadaniem jest po prostu utrwalenie samego makijażu oraz jego ewentualne, delikatne podkreślenie. Taki puder także daje efekt tak zwanego matowania, ale to oczywiście nie wszystko.

Mniej więcej po środku znajdują się pudry translucentne, które stosuje się w celu wzmocnienia efektu krycia, który zapewniać może podkład. Stosowanie tych 2 rodzajów pudru może zmieniać się z zależności od występowania na skórze wszelkiego rodzaju ewentualnych defektów. Jeśli dodatkowo też także i sam puder pełnić ma role kryjącą i maskująca niedoskonałości skóry to wskazane jest zastosowanie pudru kryjącego, oczywiście w połączeniu z odpowiedniej klasy podkładem. Standardem są tak zwane pudry matujące, których celem jest w pierwszej kolejności utrwalenie samego makijażu, co oczywiście nie zawsze jest jedynym celem zastosowania pudru.

Puder może być także użyty chociażby w celu rozświetlenia, wydobycia i powiększenia wybranych miejsc. Wszystko zależy więc od tego w jakim celu stosowany jest sam puder i w oparciu o jakie zasady makijażu. Różnice dotyczą także sposobów nakładania pudru. Standardem jest oczywiście nakładanie go przy użyciu specjalnego pędzla, ale używa się także puszku czy gąbki. Także od sposobu nałożenia pudru uwarunkowany może być efekt końcowy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz