Trudno znaleźć dobry podkład kryjący
Uroda

Trudno znaleźć dobry podkład kryjący

Nie wszystkie kobiety lubią mocno kryjące podkłady, ponieważ niestety są one zwykle dość ciężkie

Często mają dość tłustą formułę, to zaś może sprzyjać zapychaniu porów i skutkować pojawianiem się na skórze niedoskonałości. Podkłady takie mogą też być niewygodne w noszeniu, wyczuwalne na twarz i odbijać się na ubraniach czy też na przykład na telefonie. Takie cechy jednak mają podkłady złej jakości. Z powodzeniem można znaleźć fluid kryjący, który nie ma takich skutków ubocznych, natomiast doskonale kryje i pozostaje na twarzy na długi czas, zapewniając nieskazitelny wygląd. Niestety – nie jest to najłatwiejsze zadanie.

Często producenci, chcąc, by ich podkłady były lekkie i nie zapychały porów, rezygnują z mocnego krycia nawet, jeśli obiecują to na opakowaniu danego produktu. Może to być bardzo rozczarowujące dla osób, które mają wiele do ukrycia. Są to przede wszystkim niedoskonałości takie jak przebarwienia na twarzy czy tez wypryski. Zwykłe, lekkie podkłady nie dają najczęściej zadowalających efektów, jeśli ktoś chce i potrzebuje naprawdę mocnego krycia, tylko takie może go usatysfakcjonować.

Lepiej więc wtedy nie wierzyć w zapewnienia o świetnym kryciu przy jednoczesnej wielkiej lekkości

Najlepszy podkład kryjący można znaleźć metodą prób i błędów czy też na przykład mieszając ze sobą różne produkty. Warto wybierać takie kosmetyki, które obiecują sceniczny efekt, teatralne krycie itp. Czasami nawet osoby, które potrzebują solidnego maskowania niedoskonałości swojej cery, sięgają po kosmetyki przeznaczone do charakteryzacji. Mają one bardzo silne działanie. Zwykle są dość ciężkie, ale najważniejsze jest to, że kryją naprawdę perfekcyjnie, są w stanie zamaskować nawet stany zapalne skóry czy wręcz blizny.

Po użyciu takiego dobrej jakości produktu każda kobieta może wyglądać jak porcelanowa lalka, nawet jeśli pod podkładem jej cera będzie pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Trzeba jednak pamiętać, że makijaż to tylko doraźny sposób na ukrycie niedoskonałości i nie powinien zastępować walki o jej zdrowie i piękno.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz