Usuwanie niechcianego owłosienia
Uroda

Usuwanie niechcianego owłosienia

Usuwanie niechcianego owłosieniaNa temat depilacji krąży wiele nieprawdziwych informacji, dlatego też postaramy się nieco przybliżyć ten popularny przecież dzisiaj temat. Po pierwsze często uważa się, że moda na usuwanie zbędnego owłosienia pojawiła się w XX wieku, kiedy to zmieniać zaczęły się przyzwyczajenia dotyczące ubioru oraz kanony mody.

Stroje noszone przez kobiety stawały się coraz bardziej śmiałe, odsłaniając przy tym na przykład nogi co nie jako wymusiło depilację tych części ciała. Poza tym w latach 80 pojawiła się moda także na depilowanie okolic bikini, oraz zapoczątkowano nowe metody depilacji, dające o wiele trwalsze efekty. Mało kto jednak zdaje sobie z tego sprawę, że jest to jedynie powrót do kanonów piękna które były już w przeszłości stosowane.

Gładkie ciało

Usuwanie niechcianego owłosieniaDepilacja różnych części ciała była niezmiernie popularna w czasach starożytnego Egiptu, w modzie było oczywiście posiadanie wyjątkowo gładkiego ciała, ale metody depilacji stosowane wówczas były o wiele mniej trwałe i skuteczne od tych z których możemy skorzystać obecnie, co powodowało, że depilacja gdańsk była o wiele bardziej kłopotliwym zajęciem, poza tym nie każdy mógł sobie na taki zabieg pozwolić. Obecnie wygląda to już zupełnie inaczej. Zbędne włosy usuwać można zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i w zaciszu domowym, wykorzystując do tego celu odpowiedniej klasy depilatory. Warto także znać różnice pomiędzy sposobami usuwania zbędnego owłosienia.

Szybkie odrastanie włosów

Usuwanie niechcianego owłosieniaPodstawową metodą jest właśnie depilacja, która polega na usunięciu górnej, widocznej części włosów, przy wykorzystaniu na przykład maszynek do golenia. Część włosa znajdująca się w skórze właściwej nie jest przy tym usuwana co powoduje, że włosy odrastać mogą dosyć szybko. Innym podejściem charakteryzuje się natomiast epilacja, czyli usuwanie także niewidocznych części włosów, w tym także cebulek włosowych. Jest to metoda dająca o wiele trwalsze efekty. Przykładem takiego zabiegu jest laserowe usuwanie włosów, ale przyjęło się, że w zasadzie wszystkie zabiegi mające na celu usunięcie zbędnego owłosienia nazywamy po prostu depilacją.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz