Trwałe usuwanie włosów z wykorzystaniem lasera i fotodepilacja
Moda

Trwałe usuwanie włosów z wykorzystaniem lasera i fotodepilacja

Trwałe usuwanie włosów z wykorzystaniem lasera i fotodepilacjaUsuwanie włosów z wykorzystaniem światła nieodłącznie kojarzy się większości z nas z usuwaniem włosów z wykorzystaniem lasera. W istocie wykorzystanie masera jest już dosyć często stosowaną metodą wygodnej i trwałej depilacji. Ale nie jest to jedyna metoda wykorzystania światła do zabiegów depilacyjnych.

Obecnie zabiegi te są w pełni bezbolesne, ale w przeszłości, przy użyciu starszej technologii pacjentki poddawane zabiegowi depilacji laserowej musiały stosować nawet znieczulenie miejscowe, w zależności jeszcze jakie partie ciała obejmowało usuwanie włosów.

Innowacja

Trwałe usuwanie włosów z wykorzystaniem lasera i fotodepilacjaDzisiaj jest to nowoczesna i skuteczna metoda, jednak jej wadą jest nadal cena. Za pojedynczy zabieg zapłacimy być może nie aż tak dużo, ale jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że wykonana musi być dosyć duża liczba zabiegów laserowych w celu trwałego pozbycia się włosów, to okazuje się, że może być to wydatek dosyć spory. Dlatego też na popularności zyskuje nowa metoda, tak zwana fotodepilacja gdańsk, w której wykorzystywane jest światło, ale nie ma już konieczności stosowania lasera. Cechą wspólną obu metod jest trwałe usuwanie włosów, oraz oczywiście konieczność regularnego powtarzania zabiegów, w określonych odstępach czasu. To ile zabiegów będzie koniecznych do wykonania oraz to jak często będą one przeprowadzane jest często w pełni indywidualną kwestią w zasadzie każdego z nas.

Trwałe usuwanie włosa

Trwałe usuwanie włosów z wykorzystaniem lasera i fotodepilacjaChodzi o możliwość trwałego usunięcia włosa. W metodzie laserowej do tego celu wykorzystywany jest promień lasera, w fotodepilacji natomiast promienie światła które po prostu podgrzewają włosy do określonej temperatury niszcząc je całkowicie. Aby możliwe było takie usunięcie włosów, włosy muszą znajdować się oczywiście w fazie wzrostu, jeśli włos jest ukryty pod skórą, to metody te nie przyniosą pożądanych efektów. Między innymi to właśnie jest powodem konieczności regularnego wykonywania takich zabiegów, aż do uzyskania pełnego efektu usunięcia włosów wraz z mieszkami włosowymi. Być może w przyszłości zostanie opracowana również metoda usuwania włosów niezależnie od tego w jakiej fazie się one znajdują, ale jak na razie ciężko jest wyobrazić sobie bezpieczną, wygodną dla pacjenta i zarazem bezbolesną metodę usuwania włosów w taki sposób.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz