Fotodepilacja w gabinecie kosmetycznym
Moda

Fotodepilacja w gabinecie kosmetycznym

Fotodepilacja w gabinecie kosmetycznymJedną z wielu zalet nowoczesnej metody depilacji, czyli tak zwanej fotodepilacji jest nie tylko jej cena, nawet kilkukrotnie niższa od ceny klasycznej depilacji laserowej, ale także fakt, że zabieg ten może być z powodzeniem wykonywany w gabinetach kosmetycznych, oczywiście tych dobrze wyposażonych, podczas gdy depilacja laserem wymagać może już obecności dermatologa.

Wynika to z wielu przeciwwskazań dotyczących zabiegu, stopnia skomplikowania urządzeń stosowanych do laserowej depilacji oraz oczywiście konieczności zagwarantowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla pacjentów, którzy korzystają z konkretnego zabiegu depilacji laserowej.

Cena zabiegu

Fotodepilacja w gabinecie kosmetycznymWszystko to może mieć wpływ na cenę pojedynczego zabiegu, dlatego też na popularności zyskuje fotodepilacja, która jest uważana za równie skuteczną oraz tak samo bezpieczną metodę depilacji lub mówiąc bardziej fachowo metodę epilacji, czyli trwałego usuwania także niewidocznej części włosa. Zabieg ten można wykonać odwiedzając pobliski, dobrze wyposażony gabinet kosmetyczny gdańsk, bez konieczności zapisywania się do dermatologa. Metoda jest tutaj trochę inna. Zamiast promienia lasera wykorzystywane jest pulsujące światło, które pochłaniane jest przez znajdującą się we włosach melaminę, czyli naturalny barwnik. Jak zatem widać, tak samo jak przy metodzie laserowej także tutaj ważny jest kolor włosów.

Większa liczba zabiegów

Fotodepilacja w gabinecie kosmetycznymOsoby które mają ciemne włosy zwykle muszą poddać się większej liczbie takich zabiegów w celu trwałego usunięcia swojego owłosienia. Innym ważnym elementem powodzenia zabiegu jest oczywiście to, że włosy muszą być już widoczne, dopiero wtedy możliwe jest ich rozgrzanie. Temperatura dochodzi do samego mieszka włosowego, co powoduje jego zniszczenie, w konsekwencji więc zbędne owłosienie jest stosunkowo szybko usuwane, co ważne dla pacjenta odbywa się to w sposób trwały. Możliwe jest także trwałe usunięcie z danego miejsca części włosów pozostawiając w nienaruszonym stanie pozostałe, może być to ważne na przykład przy tworzeniu tak zwanych fryzur intymnych, ale tak precyzyjna depilacja doskonale przydać może się także w innych celach.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz