Metody depilacji stosowne w gabinetach kosmetycznych
Moda

Metody depilacji stosowne w gabinetach kosmetycznych

Metody depilacji stosowne w gabinetach kosmetycznychJednym z absolutnie podstawowych zabiegów oferowanych obecnie przez gabinety kosmetyczne jest zabieg depilacji, który może być wykonywany na kilka różnorodnych sposobów. Jedną z absolutnie podstawowych metod jest zastosowanie wosku.

Co prawda metodę taką można stosować także w domu, ale wymaga ona nie tylko pewnej wprawy, ale też i umiejętności. W gabinecie kosmetycznym oprócz zwykłych plastrów stosowany jest także rozgrzewany do odpowiedniej temperatury wosk, kosmetyczka w prawidłowy sposób usunie także sam plaster, powodując przy tym całkowite usunięcie zbędnego owłosienia.

Trwały efekt

Metody depilacji stosowne w gabinetach kosmetycznychUsuwana jest jednocześnie także część włosa znajdująca się pod skórą, tak więc efekt depilacji woskiem będzie o wiele bardziej trwały niż standardowa depilacja z wykorzystaniem tylko i wyłącznie depilatorów. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od cech indywidualnych, minimum będzie to około 2 tygodni, w przypadku wielu pacjentów włosy odrastać zaczynają dopiero po okresie sześciu tygodni, czyli o wiele dłuższym czasie. Obecnie prawie każdy gabinet kosmetyczny gdańsk Osowa oferuje taką metodę usuwania zbędnego owłosienia, aczkolwiek nie jest to metoda pozbawiona wad. Jedną z najważniejszych jest oczywiście ból. Jeśli zabiegi wykonywane są regularnie, to odrastające włosy będą coraz słabsze, co może zmniejszać bolesność kolejnych zabiegów.

Wada, której nie da się uniknąć

Metody depilacji stosowne w gabinetach kosmetycznychJest to jednak wada której nie da się w przypadku depilacji z wykorzystaniem wosku uniknąć. Poza tym po takim zabiegu pojawić mogą się, tak jak po zwyklej depilacji, podrażnienia skóry, a nawet stany zapalne, co dotyczy jednak głównie mniej fachowo wykonywanych zabiegów depilacji przeprowadzanych samodzielnie w domu. Uciążliwa może być także konieczność regularnego powtarzania takich zabiegów, można się jednakże do tej kwestii oczywiście jak najbardziej przyzwyczaić. Metoda jest o wiele dokładniejsza i zarazem skuteczniejsza od standardowej depilacji z wykorzystaniem depilatorów oraz maszynek do golenia. W nowoczesnych salonach kosmetycznych mamy jednak możliwość skorzystania ze zdecydowanie bardziej zaawansowanych zabiegów takich jak na przykład fotodepilacja.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz