Moda

Kupujemy płaszcz – na co zwrócić uwagę?

Kupujemy płaszcz – na co zwrócić uwagę?Płaszcz jest jednym z droższych elementów naszej garderoby. Rzadko jednak kupujemy go tylko na jeden sezon. Jaki wybrać fason płaszcza, aby najlepiej pasował do naszej figury? Na jakiego elementy należy zwrócić uwagę, aby czuć się w nowo zakupionym płaszczu komfortowo?

Jaki fason płaszcza będzie najlepszy?

Dla pań jabłko, które mają duże piersi i brzuch najlepszym fasonem będzie płaszcz oversize. Innym zalecanym fasonem płaszcza jest lekko taliowany, ale bez paska, czyli typu dyplomatka. Idealny płaszcz dla gruszki powinien mieć głęboki dekolt w szpic i zapięcie na jeden guzik. Panie gruszka powinny raczej wybrać płaszcz z fantazyjnym, bardzo szerokim kołnierzem, który powiększy biust i odciągnie uwagę od szerokich bioder. Taki sam efekt panie gruszka osiągną wybierając płaszcz z paskiem w talii i wszytymi na ramionach poduszkami. Płaszcz jednorzędowy z wyraźnym wycięciem w talii lub z paskiem to najlepszy wybór dla klepsydry.

Jak dekolt przy płaszczu będzie najlepszy?

Jest drobnym detalem, ale odgrywającym ważną rolę. Dobre wybrany dekolt podkreśli zalety figury lub zamaskuje jej defekty. Dlatego też wybierając płaszcz warto zwrócić uwagę na jego wykończenie i głębokość. Wykończenie dekoltu może spełniać nie tylko funkcję ozdobną, ale także praktyczną. Taką rolę spełni chroniący przed opadami i wiatrem kaptur.

Płaszcz z wysoką stójką

Optycznie skraca szyję, powinny go więc wybierać przede wszystkim panie z długą szyją. Wysoka stójka idealnie ochrania szyję przed zimnem.

Szalowy kołnierz

Płaszcz z takim kołnierzem jest idealny dla kobiet, które chcą wydłużyć krótką szyję i wysmuklić sylwetkę.

W stylu lat 60-tych

Jest bardzo modny. Nie ma zapięcia. Mogą go wybrać kobiety, które są drobno zbudowane.

Tkanina

O jakości płaszcza decyduje materiał, z którego został uszyty. Bardzo wysokiej jakości są płaszcze uszyte z wełny. Są idealne na zimę, gdyż bardzo dobrze chronią przed zimnem. Trochę mniej ciepłe są płaszcze uszyte z flauszu. Z kolei uszyte z flauszu wyróżniają się ciekawą fakturą, a do tego są super modne.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz