Moda

Jaki dekolt jest najlepszy dla Ciebie?

Jaki dekolt jest najlepszy dla Ciebie?Dekolt kusząco odsłania trochę ciała, ale także modeluje sylwetkę. Jakie są rodzaje dekoltów? Który z nich będzie dla Ciebie idealny?

Okrągły

Nazywany jest także podkoszulkowym. Należy do jednego z najbardziej popularnych typów dekoltów. Rzeczy z takim dekoltem nadają się na każdą okazję. Mały i płytki nie jest jednak dobrym wyborem dla pań, które mają obfity biust, ponieważ optycznie go powiększa.

Hiszpański

Jest romantyczny i bardzo, bardzo kobiecy. Sprawdza się w letnich bluzkach i wieczorowych sukienkach. Mogą go wybrać kobiety, które chcą wyeksponować ładne ramiona. Warto jednak pamiętać, że optycznie je poszerza.

Kwadratowy

Ten rodzaj dekoltu nazywany jest często karo. Dekolt ten jest stosunkowo głęboki, eksponuje więc biust i wysmukla szyję. Pozioma linia dekoltu karo może jednak poszerzać nas w ramionach. Dekolt karo jest ozdobny, sprawdza się więc przede wszystkich przy kreacjach wieczorowych.

Asymetryczny

Ten dekolt odsłania całe ramię, jest więc dekoltem bardzo odważnym. Kreacje z dekoltem asymetrycznym nabierają mocnego, wyrazistego charakteru. Jest idealny przy kreacjach wieczorowych. Dobrze wyglądają w kreacjach z takim dekoltem panie, które mają mały biust. Z noszenia kreacji z dekoltem asymetrycznym raczej powinny zrezygnować panie, które mają pełne piersi. Do kreacji z tym dekoltem koniecznie należy zakładać biustonosz, który ma odpinane ramiączka.

Amerykański

Jest niezwykle interesujący. Z tym rodzajem dekoltów najczęściej możemy spotkać się przy letnich sukienkach. Jest to rodzaj dekoltu, który mogą wybrać panie o średnim biuście. Niekorzystnie wyglądają w nim kobiety, które mają krótką szyję. Rzeczy z takim dekoltem powinny unikać także panie, które mają rozbudowane ramiona.

Opadający

Taki rodzaj dekoltu najczęściej spotkamy przy sukienkach i bluzkach uszytych z lejących się tkanin. Fałdy w tym dekolcie mogą mogą był ułożone w różny sposób. W zależności od ich ułożenia dekolt będzie lekko szpiczasty lub okrągły. Jest bardzo kobiecy, wysmukla szyję, łagodzi kwadratowe ramiona.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz