Moda

Jaką biżuterię można nosić do koszulowych bluzek?

Jaką biżuterię można nosić do koszulowych bluzek?Wśród klasycznych kobiecych ubrań nie może zabraknąć koszulowej bluzki. Pasuje ona na wiele okazji. Jaka biżuteria do niej pasuje? Jak zwykłą bluzkę do pracy dzięki biżuterii można zamienić w bluzkę o charakterze wizytowym? Oto kilka sposobów, jak to zrobić.

Krawat w srebrnym kolorze

Warto poszukać w sklepach takiego, który został wykonany z delikatnej metalowej siateczki. Sprawdzi się szczególnie, jako dodatek do ubrań noszonych w męskim stylu, czyli z garniturem. Możemy go nosić na kilka sposobów. Możemy mocno u góry rozpiąć koszulę i nosić krawat, jako naszyjnik. Możemy go również nosić w sposób bardziej tradycyjny, czyli po prostu pod kołnierzykiem. Krawat założony w sposób tradycyjny, szczególnie do białej koszuli i garnituru sprawdzi się, jako strój na spotkanie biznesowe.

Klipsy z łańcuszkiem

Tego typu zapinki pojawiły się jakiś czas temu. Bardzo szybko zdobyły serca wielu kobiet. Bardzo często zapinki te połączone są ze sobą łańcuszkiem. Wybierając takie klipsy pamiętajmy, że zakłada się je na rogi kołnierzyka. Klipsy z łańcuszkiem nosimy do koszul, które mają spiczasty kołnierzyk. Biżuteria ta pasuje do codziennej, jak również bardziej uroczystej okazji.

Naszyjnik

To idealny dodatek do damskich koszul w białym kolorze. Pasować do niej będą zarówno długie, jak i krótkie naszyjniki. Długi naszyjnik możemy nosić zarówno do zapiętej pod samą szyję koszuli, jak również wtedy, kiedy na samej górze rozepniemy kilka guzików. Krótkie nosimy pod kołnierzykiem do zapiętej koszuli. Tylko w przypadku bardzo krótkiego naszyjnika guziki możemy rozpiąć.

Brosza

Duża brosza to propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu paniom, które wybrały styl retro. Możemy nosić tak, jak dawniej kamee lub całkiem inne, ale bardzo ozdobne brosze. Kamea sprawdzi się, jako dodatek do bluzek ze stójką, te drugie sprawdzą się przy wszystkich rodzajach kołnierzyków.

Dobrze wybrana biżuteria sprawi, że koszulowa bluzka nawet, jako strój do pracy będzie wyglądała bardzo kobieco i mniej formalnie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz