Różne rodzaje i ceny biżuterii
Biżuteria

Różne rodzaje i ceny biżuterii

Różne rodzaje i ceny biżuteriiBiżuteria to znany od niepamiętnych czasów sposób na ozdabianie ciała, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, choć w obecnych czasach w większości kultur to właśnie kobiety kochają biżuterię i gromadzą ją niemal pasjami.

Bransoletki, kolczyki czy pierścionki znaleźć można w niezliczonych fasonach, wykonywane są z bardzo różnych materiałów, często przy wykorzystaniu bardzo wyszukanych technologii. Znane są na przykład kolczyki z diamentami, pierścionki z białego złota czy bransoletki plecione z kolorowych rzemyków. Jakość takiej biżuterii jest bardzo różna, przez co każda osoba może znaleźć coś dla siebie, nie tylko dla swojego gustu, jak i na swoją kieszeń.

Najdroższa jest oczywiście biżuteria wykonywana z szlachetnych materiałów – złota, także kolorowego, czy platyny. Często oprawia się szlachetne kamienie, na przykład popularne są kolczyki z brylantami, uchodzące za szczyt elegancji. W zależności od wagi biżuterii – ilości zużytych materiałów i minerałów, ceny bywają różne, ale nigdy nie są małe, dlatego biżuteria taka jest dostępna tylko dla osób zamożnych. Ceny najbardziej wyszukanych ozdób, na przykład z ogromnymi diamentami, sięgają niebotycznych sum i wystawiane są na aukcjach, na których zaopatrują się najmożniejsi tego świata.

Tańszą biżuterię stanowią dostępne dla większości osób złote czy srebrne ozdoby wykonywane mniej drobiazgowo, z wykorzystaniem kamieni nieszlachetnych. Są to najczęściej cyrkonie lub kamienie sztuczne. Prezentują się bardzo atrakcyjnie, a przy tym, przez to, że nie są tak kosztowne, doskonałe są do noszenia na co dzień, podczas gdy najdroższa biżuteria często spoczywa w sejfie i traktowana jest bardziej jak inwestycja niż wykorzystywana jako ozdoba.

Poza tym bardzo szeroką gamę różnego rodzaju ozdób stanowi biżuteria wykonywana z przeróżnych materiałów. Właściwie nie da się wymienić materiału, z którego nie można byłoby znaleźć zrobionych pierścionków czy kolczyków. Flausz, drut, plastelina, ceramika, plastik czy szkło – to tylko niektóre przykłady. Taka biżuteria również miewa różne ceny, w zależności na przykład od tego, czy jest ręcznie robiona i ile czasu zabrało jej wykonanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz