Biżuteria Dodatki

Na zaręczyny pierścionki złote czy srebrne?

Na zaręczyny pierścionki złote czy srebrne?Ważnym etapem przygotowań do oświadczyn jest wybór zaręczynowego pierścionka. Wokół zaręczynowych pierścionków narosło mnóstwo mitów i przesądów. Jaki więc pierścionek warto kupić z okazji zaręczyn?

Klasyczny złoty pierścionek

To jeden z przesądów dotyczących pierścionków zaręczynowych. Okazuje się, że pierścionek zaręczynowy nie musi być złoty, równie dobrze może być na przykład srebrny. Oświadczyny i zaręczyny są jednak tak wyjątkową okazją w życiu młodych ludzi, że nawet, gdy nie są przesądni stawiają na pierścionek ze złota. Pierścionki zaręczynowe w Katowicach, które są kupowane z okazji zaręczyn mogą być nie tylko złote. Wiele modeli pierścionków w Katowicach znajdziemy np. w salonie pod tym adresem. Panowie wybierają obecne najczęściej pierścionki z brylantem. Ale należy podkreślić, że są to pierścionki drogie. Oczywiście zakochany mężczyzna nie liczy się ze swoimi możliwościami finansowymi. Panowie powinni jednak pamiętać, że wybór pierścionków w sklepach jubilerskich jest tak duży, że z pewnością znajdą taki, który odpowiada im możliwościom finansowym. Równie piękne są pierścionki zaręczynowe z szafirami, szmaragdami, rubinami, turkusami czy granatami. Wybierając pierścionek ze złota warto pamiętać, że oprócz pierścionków z klasycznego żółtego złota jubilerzy oferują także pierścionki ze złota białego i różowego oraz pierścionki, w których łączone jest złoto w dwóch kolorach.

Na lewej czy prawej dłoni?

Wiele kobiet zastanawia się, na której dłoni powinny nosić pierścionek zaręczynowy. Aż do XIX wieku w Polsce podobnie jak ma to miejsce obecnie w USA i krajach Europy Zachodniej mężczyzna zakładał kobiecie zaręczynowy pierścionek na palec serdeczny lewej dłoni. W latach 60. XIX przyjęło się jednak noszenie pierścionka zaręczynowego na palcu serdecznym prawej ręki. Tradycja ta narodziła się w Polsce po upadku powstania styczniowego. Dzisiaj wiele kobiet nosi pierścionki zaręczynowe tak jak kiedyś, czyli na lewej dłoni. Nie ma w tym niczego niestosownego. Zawsze jednak zakłada się go i nosi na serdecznym palcu. Wręczanie pierścionka zaręczynowego to bardzo długi zwyczaj.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz