Czym jest i jakie są właściwości chlorelli
Informacje i porady

Czym jest i jakie są właściwości chlorelli

Chlorella to jedna z alg, która ma wyjątkowo cenne dla naszego organizmu właściwości. Słynie przede wszystkim jako roślina, która wspiera proces odchudzania, ma jednak znacznie więcej właściwości.

Czym jest chlorella?

Chlorella jest algą, która żyje w słodkowodnych akwenach w krajach Dalekiego Wschodu. Swoje właściwości prozdrowotne oraz zielony kolor roślina ta zawdzięcza obecności chlorofilu. Jest rośliną o mikroskopijnych rozmiarach, udało się ją odkryć dopiero po wynalezieniu mikroskopu czyli w XIX stuleciu. Jej właściwości zaczęto cenić już w okresie I wojny światowej, tak naprawdę jednak ogromna kariera chlorelli rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Prowadzone nad nią badania wykazały, że zawiera ona mnóstwo niezwykle cennych dla człowieka substancji.

Czym jest i jakie są właściwości chlorelli

Bogate źródło witamin i pierwiastków mineralnych

Jednym ze składników, z których zbudowana jest chlorella jest białko. Tym co wyróżnia tę zieloną algę spośród innych organizmów jest to, że w 60 procentach jest zbudowana właśnie z białka. Chlorella jest więc zalecana osobom, które stosują dietę wegetariańską lub wegańską. Oprócz dużej ilości białka roślina jest jest bardzo bogata w liczne witaminy i sole mineralne. Jest zalecana między innymi osobom, które cierpią na anemią – zawiera bardzo dużą ilość żelaza. Zawiera także dużą ilość wapnia. Ta mała, bardzo niepozorna roślina zawiera także dużą ilość potasu, manganu, magnezu, cynku i selenu. Spożywanie chlorelli zapobiega problemom z pamięcią. Chlorella jest źródłem kwasu foliowego, jest więc rośliną, po którą powinny jak najczęściej sięgać kobiety, które spodziewają się dziecka. Kwas foliowy zapobiega wadom rozwojowym u płodu, w połączeniu z żelazem zapobiega także anemii u przyszłej mamy. Ta zielona alga jest źródłem także szeregu innych witamin. Jest szczególnie bogata w witaminy z grupy B. Dostarcza również dużych ilości witaminy E oraz beta-karotenu. Są to substancje, które pomagają zachować na długie lata dobry wzrok oraz wpływają pozytywnie na kondycję skóry.

Kiedy warto sięgnąć po chlorellę?

Składniki, w które bogata jest chlorella sprawiają, że jest ona polecana nie tylko wegetarianom czy osobom cierpiącym na anemię. Po tę algę powinny sięgać także osoby, które chcą wzmocnić swoją odporność. Chlorella jest rośliną o bardzo silnych właściwościach oczyszczających. Dzięki niej można pozbyć się z organizmu szeregu toksyn, w tym także metali ciężkich. Chlorella zawiera także składniki (glikoproteiny), które obniżają ciśnienie krwi i cholesterol. Swoje działanie przeciwzapalne chlorella również zawdzięcza obecności glikoproteinom. Jest polecana przy trudno gojących się ranach.

Źródło: https://www.herbaya.pl/zdrowie-z-natury/ziolowy-detoks-chlorella

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz