Niezbędne do makijażu
zdrowie

Kiełki lucerny

Aż trudno uwierzyć, że kiełki lucerny zawierają tak cenne właściwości zdrowotne. Niepozorne z wyglądu kiełki, oprócz delikatnego smaku, serwują organizmowi sporą dawkę zdrowia. Co dokładnie w sobie kryją? Zobacz i przekonaj się, że warto dodać je do swojego menu. W starożytnej medycynie chińskiej młode kiełki alfalfa stosowano głównie przy dolegliwościach układu trawiennego i nerek. Zawierają kanwaninę, czyli wyjątkowo cenną substancję pomagającą zapobiegać szczególnym odmianom nowotworów, takich jak rak trzustki, okrężnicy, leukemia.

Przynoszą ulgę w objawach związanych z reumatyzmem i artretyzmem

Wspomagają system odpornościowy, a dzięki zawartości lecytyny poprawiają pamięć. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. Kiełki lucerny, znane także pod nazwą Alfalfa, są bogatym źródłem fitoestrogenów, które łagodzą objawy menopauzy, chronią przed chorobami serca. Jakie jeszcze właściwości zdrowotne zawierają ? Ta zielona roślinka jest także źródłem cennych witamin (B, C, D, E, K, PP, oraz U) i soli mineralnych. Wapń i fosfor odpowiadają za zdrowie kości i zębów, dlatego warto systematycznie serwować potrawy z dodatkiem tej zdrowotnej rośliny dzieciom w okresie wzrostu.

Kiełki lucerny zawierają także dużą ilość żelaza i potasu, które polecane są osobom chorym na anemię

Wśród wielu zdrowotnych właściwości kiełki lucerny ceni się również za zdolność obniżania cholesterolu oraz oczyszczanie organizmu z toksyn. Ze względu na wysoką zawartość witamin, żelaza, wapnia, magnezu i fosforu, ta zielona roślinka jest także polecana osobom, które nie tolerują preparatów żelaza oraz wegetarianom. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz