zdrowie

Naturalne sposoby na ból głowy

Większość osób podczas bólu głowy po prostu sięga po tabletkę przeciwbólową. Jak się jednak okazuje, z dolegliwością tą można się uporać, stawiając na naturalne metody, które są zdecydowanie mniej inwazyjne niż klasyczna farmakoterapia. Podpowiadamy co robić, kiedy naprawdę boli nas głowa.

Aromaterapia

Jeśli chcemy szybko uporać się z bólem głowy, wystarczy zrobić sobie inhalację z olejkiem lawendowym. Doskonale sprawdzają się również chłodne okłady z macierzanki i kostek lodu. To sposób, który nie tylko pomoże pozbyć się bólu głowy, ale również doskonale zrelaksuje i wprowadzi w bardzo dobry nastrój.

Zielona herbata

Właściwości zdrowotne zielonej herbaty są znane wielu osobom. Mało kto jednak pamięta, że wykazuje ona również działanie przeciwbólowe. Wszystko za sprawą zawartej w niej kofeiny, która delikatnie podnosi ciśnienie krwi i sprawia, że krew szybciej krąży. W efekcie dochodzi do lepszego dotlenienia mózgu, co skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Po zieloną herbatę warto sięgnąć wówczas, gdy ból lokuje się w skroniach.

Zimne okłady

W połączeniu z przebywaniem w ciemnym pomieszczeniu to najlepszy sposób, jeśli naszym problemem jest migrena. Niska temperatura sprawia, że naczynia krwionośne zaczynają się obkurczać, co sprawia, że ból zmniejsza się. Warto jednak nie czekać aż atak się rozwinie, ale reagować już wtedy, kiedy czujemy, że nadchodzi. Jeśli migrenie towarzyszy silne napięcie mięśni karku, warto wziąć letnią kąpiel bądź prysznic.

Woda

Jeśli ból lokuje się na czole i w skroniach, mamy wrażenie, jakby ktoś naciskał nam na te miejsca, być może powodem jest odwodnienie organizmu. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy sięgnąć po dobrej jakości wodę niegazowaną. Jeśli dolegliwości są mocno nasilone, postawić można na sok pomidorowy, który szybko uzupełni elektrolity. W aptece bez trudu kupimy mieszanki elektrolitowe, które należy rozpuścić w wodzie. Najprostszym rozwiązaniem jest jednak regularne picie przynajmniej dwóch litrów wody w ciągu dnia. Wówczas ból głowy związany z odwodnieniem organizmu nie będzie się pojawiał.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz