pizza salami
Informacje i porady

Pizza i jej rodzaje

Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw na świecie Cóż, jeśli nie jesteś szczególnie biegły w gotowaniu i nie chcesz tracić czasu, dostawę pizzy do domu lub gdziekolwiek zamówisz, zawsze, a po kilkunastu minutach oczekiwania, na twoim stole pojawi się pyszna pizza. Zabrze czy Gdańsk. W każdym mieście znajdziemy pizzerie.

Jaką pizze wybrać?

Pizza to tradycyjne danie Włochów, gdzie zaczęto przygotowywać to pyszne połączenie pieczonego płaskiego pieczywa, topionego sera, świeżych pomidorów i pachnących ziół. Dzisiaj pizzę je się wszędzie. Musisz tylko jedno: wybrać rodzaj pizzy, który lubisz. Istnieje kilka rodzajów pizzy, z których najbardziej znane to:

  • „Margarita”. Jedna z najpopularniejszych i najbardziej popularnych pizz wśród Włochów i innych miłośników tego dania. Nazwany na cześć włoskiej królowej Margherity z Sabaudii, którą podano na świątecznym stole urodzinowym z pizzą imitującą kolor włoskiej flagi: czerwony pasek został wykonany z pomidorów, biały z sera mozzarella, zielony z bazylii;
  • „Neapolitano”. Drugie miejsce pod względem popularności składa się z parmezanu, pomidorów, sera mozzarella, ponownie z dodatkiem liści bazylii, a także, jako charakterystyczny dodatek, anchois i oregano; Pepperoni. Zawiera ostre salami pepperoni (stąd nazwa), ser mozzarella i oczywiście specjalny sos na bazie pomidorów;
  • Caprichoza. Ma klasyczną kompozycję: pomidory, ser mozzarella, są też karczochy, oliwki zielone i czarne.

Calzone

Różni się od tradycyjnej pizzy tym, że nadzienie umieszcza się pomiędzy dwiema warstwami ciasta. Taka zamknięta „konstrukcja” pozwala na dłuższe zachowanie aromatu produktów, zapobiega przewiewności i wychłodzeniu nadzienia. Jest też pizza Hawajska. Jeden z najbardziej ekstrawaganckich rodzajów pizzy, w którym łączone są pozornie zupełnie niekompatybilne produkty: szynka i ananasy, dające wyjątkowe doznania smakowe. Jakąkolwiek pizzę wybierzesz, musisz też zdecydować: czy zrobić ją samemu, czy wybrać usługę dostawy pizzy. W każdym razie dostaniesz niezapomnianą kulinarną przyjemność i na zawsze pozostaniesz fanem tego wspaniałego dania, które dały nam słoneczne Włochy!

Sprawdź na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zabrze-c-h-platan!

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz