zdrowie

Witaminy z grupy B- poznaj ich cenne właściwości

Witamina B3 (PP) pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi, rozszerza naczynia krwionośne, oddziałuje korzystnie na układ nerwowy, poprawia ukrwienie skóry i stan włosów. Źródłem witaminy B3 znajdziesz w takich warzywach jak pomidory, biała kapusta, cebula i marchew.

Witamina B5 (kwas pantotenowy) podnosi wydolność organizmu

Szukaj tej witaminy w warzywach takich jak groch, ziemniaki, brokuły. Witamina B6 umożliwia magazynowanie energii, uczestniczy w tworzeniu enzymów, hormonów, hemoglobiny, ma wpływ na ciśnienie krwi, skurcze mięśni, pracę serca, funkcjonowanie sytemu nerwowego, wspomaga leczenie nerek, zmniejsza nadmierne wydalanie kwasu szczawiowego z moczem, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, łagodzi objawy PMS. Jej źródłem są groszek zielony, kapusta, kalafior, marchew, szpinak, ziemniaki i fasola. Witamina B7 (biotyna) pomaga w zachowaniu zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Jej bogactwo znajdziesz w szpinaku, marchwi i pomidorach.

Witamina B9 (kwas foliowy) reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek

Działa korzystnie na system nerwowy i mózg, wspomaga prawidłowy rozwój dziecka w łonie matki. Szukaj tej witaminy w warzywach takich jak sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka, a także w pomidory, groch, fasola, soczewicy, czy buraki. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz