zdrowie

Jak dbać o zdrowie?

Jak dbać o zdrowie?Zdrowie to podstawa prawidłowego funkcjonowania, a w przypadku dzieci – także rozwoju psychofizycznego. Każdy wie, że należy o nie dbać, jednak nie wszyscy przestrzegają podstawowych zasad w codziennym życiu, które zdecydowanie mają wpływ na dobrą kondycję i pozwalają uniknąć wielu schorzeń.

Pierwszą kwestią jest prawidłowa dieta. Spożywanie ogromnej ilości węglowodanów, jedzenie smażonych w głębokim tłuszczu potraw, posypanych solą i popijanie tego wszystkiego słodzonymi napojami gazowanymi lub alkoholem – to prawdziwe zabójstwo dla organizmu.

Zagrożenia, które na nas czyhają

 

Skutkować to może zaburzeniami układu krążenia, schorzeniem nerek, jelit i wątroby czy cukrzycą. Również jedzenie przetworzonych, gotowych dań nie daje żadnej wartości, a zawarta w nich chemia i konserwanty mogą niekorzystnie wpływać na organizm. Co jeść, by cieszyć się zdrowiem? Przede wszystkim duże ilości warzyw i owoców, będących prawdziwym źródłem witamin, a ponadto świeże ryby, chude mięso, ciemne pieczywo, produkty mleczne, kasze, ryż, miód, bakalie. Oczywiście dieta musi zostać dopasowana indywidualnie do każdego człowieka, w zależności od jego wieku, stanu zdrowia, trybu życia itd. Ważne też, by jeść regularnie i stale dostarczać organizmowi mikro- i makroelementy, dające energię przez cały dzień.

Równowaga między pracą, a odpoczynkiem i aktywnością

 

Na zdrowie ogromny wpływ ma także styl życia. Bierne siedzenie na kanapie i oglądanie telewizji lub dla odmiany nadmierne poświęcanie się pracy nie służy nikomu. Aktywność fizyczna niezbędna jest w przypadku każdego człowieka. Niekoniecznie musi to być ogromny wysiłek podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni. Wystarczy basen, nordic walking, jazda na rowerze, a nawet spokojny spacer. Nie chodzi tu o zbytnie przeciążanie się, ale o regularny ruch, który pozwoli utrzymać zdrowie. Rodzaj uprawianego sportu należy dostosować do swoich możliwości. Po całym dniu ważny jest także sen. Optymalną ilością dla osoby dorosłej jest spanie po ok. 7 godzin na dobę. Sen pozwala na regenerację sił oraz odpoczynek fizyczny i psychiczny. Ostatnia kwestia to używki – zdrowie i alkohol, papierosy czy narkotyki na pewno nie idą w parze, należy więc całkowicie je odstawić.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz