Bądź fit!
Informacje i porady

Bądź fit!

Bądź fit!

Coraz modniejszy staje się ostatnimi czasy w Polsce zdrowy, sportowy tryb życia. Przykładamy wagę do tego co jemy, zwracamy większą uwagę na skład kupowanych przez nas produktów spożywczych, zaczynamy również interesować się ich pochodzeniem – czy np. pochodzą z ekologicznych hodowli a w przypadku ryb, jaka była metoda ich połowu.

Z pewnością cały ten eko-trend może wyjść nam wszystkim tylko na zdrowie i jest to coś, z czego możemy być dumni.

Dieta

W parze ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem idzie rzecz jasna zamiłowanie do sportu i szeroko pojętej aktywności fizycznej. Każda, nawet najbardziej przemyślana i najlepiej rozplanowana dieta, skazana jest z góry na niepowodzenie jeżeli nie zostanie poparta odpowiednią dawką ruchu – najlepiej na świeżym powietrzu. Zdajemy się być tego świadomi, stąd też da się zaobserwować wzmożone zainteresowanie wszelakimi produktami związanymi z uprawianiem sportu, jak choćby buty fitness czy różnej maści sprzęty sportowe. Modny jest jogging, modny jest fitness, modny jest crossfit – rodzaje sportu uprawianego przez Polaków można mnożyć.

Być może gdzieś w naszej podświadomości tli się jeszcze nieśmiało stereotyp Polaka, dla którego jedyną formą zbliżenia się do sportu jest wieczorne oglądanie piłki nożnej w telewizji, z pilotem w jednej i piwem w drugiej ręce. W kwestii jedzenie – jak najwięcej mięsa i tłuszczu. Taki tryb życia z pewnością nie doprowadzi nas do niczego dobrego. Nie da się jednak ukryć, że jeżeli wciąż mamy w głowie taki właśnie obraz naszych rodaków, jak najszybciej powinniśmy go zrewidować.

To jest w modzie

Na pewno duża w tym zasługa wszelakich mediów, które od kilku lat zdają się lansować zdrowy tryb życia, całej rzeszy programów traktujących o zbilansowanej i rozsądnej diecie czy rozmaitych periodyków traktujących na ten właśnie temat. Zestawiając to wszystko z modą na aktywność fizyczną, zyskujemy obraz Polaka zdecydowanie różny od tego, który jawi się w poprzednim akapicie. Być fit jest modne i pożądane jak nigdy dotąd – pozostaje tylko się z tego cieszyć.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz